Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan kell ragozni németben...

Hogyan kell ragozni németben a"schnell" melléknevet abban az esetben, ha azt szeretném mondani, hogy gyors autó?

Figyelt kérdés
A Wagen szóval szeretnék mondatot képezni,ez esetben schnell Wagen,vagy schneller Wagen a helyes mód?
2020. febr. 13. 21:48
 1/9 anonim válasza:
28%

mivel a Wagen das, ezért schnelles Wagen


Es ist ein schnelles Wagen. Ez egy gyors autó

2020. febr. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A "Wagen" hímnemű.
2020. febr. 13. 22:17
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ha leírod a teljes mondatot akkor jobban tudunk segíteni. Alanyesetben lehet pl. der schnelle Wagen, ein schneller Wagen.
2020. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szimplán ezt a szószerkezetet szeretném lefordítani,hogy: gyors autó,

névelő nélkül,erősen ragozva.

Nekem ösztönösen a "schneller Wagen" jön,de nem tettem volna fel a kérdést,ha biztos lennék benne.

2020. febr. 13. 23:13
 5/9 anonim ***** válasza:
29%
Úgy a helyes, jól gondoltad.
2020. febr. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 13. 23:29
 7/9 anonim ***** válasza:
43%

schneller Wagen


én úgy tudom ez azt jelenti gyorsabb autó

2020. febr. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Pedig gyors autót is jelent. A “probléma” ott van, hogy gyakorlatilag nem használjuk, hiszen többnyire (egész) mondatokban kommunikálunk egymással és egy német mondatban a főnév előtt mindig kell legyen egy névmás.*

Ez segít ugye a ragozásban, meghatározza a szó nemét stb...

De nyelvtanilag helyes, gyakorlatilag kétértelmű, csak ritkán fordul elő egy ilyen alak.


Például: Hmmm.... gyors autó! ——> Hmmm.... Schneller Wagen!


*Oké, nem minden főnévre igaz ez. Személynevek, ünnepek, nemzetiségek stb... nevei állhatnak névelő/névmás nélkül. De a ”Wagen” szó nem tartozik ezen kivételek közé.


Amúgy az egész sokkal érdekesebb névmással, hisz ez sokkal gyakoribb példa.

“Ein freundlicher Vater” pl. szintén jelentheti, hogy “egy barátságos apa” és azt is, hogy “egy barátságosabb apa”. Szövegkörnyezetből tudod csak kitalálni a pontos jelentést.

2020. febr. 14. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%

gyors - schnell

gyorsabb - schneller


Ezek melléknevek, és ezeket kell ragozni az utánuk álló főnév neme és esete alapján. A Wagen hímnemű (der), az Auto semleges (das), és a kérdésben alany esetben van megogalmazva, így a válasz:

gyors autó: schneller Wagen, schnelles Auto

gyorsabb autó: schnellerer Wagen, schnelleres Auto

2020. febr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!