Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szlovák vagy román nyelvek...

Szlovák vagy román nyelvek közül melyiket választanátok ha az egyiket muszáj lenne?

Figyelt kérdés

2020. febr. 29. 17:43
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*tanulni
2020. febr. 29. 17:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy melyik országban laksz.

Ha Magyarországon lakom, akkor a szlovákot választanám, legyen már egy szláv nyelv is.

2020. febr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Román, mert az közelebb áll az olaszhoz, amit szeretek :)
2020. febr. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szlovák. Praktikusabb, mert csehül és értesz majd valamennyire. A lengyelt is jóval könnyebb megtanulni utána. Magyarország körül van véve szláv országokkal és nekem is vannak szlovák felmenőim.
2020. febr. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
A román mindenféleképpen kellemesebb nyelv (volt szerencsém alapszinten ismerkedni mindkettővel). Tulajdonképpen nekem két indoeurópai nyelv tetszene, az egyik a román, a másik a tádzsik. De hát ugye mi tőből utáljuk a románokat és hasonlókat, tehát magyar ember ilyet nem mond, és nem fog románul tanulni, mert csúnyán néznének rá. Én is inkább ázsiai nyelveket tanulok... Ha úgy lenne a kérdés, hogy orosz vagy román, akkor persze az oroszt mondanám, de a szlováknak magában nem túl sok értelme van, én direkt nem tanulom tovább, mert csak arra jó, hogy az ember orosztudását összekavarja. Úgyhogy valamikor azt mondtam, ezt ne, meg a többi szláv nyelvet se, inkább az orosszal illene jobban rendben lenni. Úgyis majdnem ugyanaz. A román meg a francia között jóval nagyobb a szakadék, abba nem keveredne bele az ember.
2020. febr. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én a szlovák határhoz közel lakom, szóval inkább a szlovák.
2020. márc. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ginger Mama válasza:
91%
A romàn àllítòlag egyszerübb. Èn azt vàlasztanàm ha muszàj lenne
2020. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

Ez az én esetemben elég vicces, mert 12 éves koromban cseh nyelv lázban égtem, - minden álmom az volt, hogy megtanulja a nyelvet, aztán persze nem került rá tényleges sor. 😂 Ez ugye rettenetesen hasonlít a szlovákra.

A későbbi edukációim során a latin nyelvek fontosabb szerepet játszottak. Tanultam latinul, olaszul, és önállóan spanyolul is.

Volt egy idő, amikor teljesen beszippantott a román zeneipar. Akkor realizáltam, hogy mennyire gyönyörű ez a nyelv egyébként. 🙂 Kísértetiesen hasonlít az olaszra egybe szlávos behatással, de ha megnézzük a szóalakokat, közelebb maradtak az autentikus latin nyelvhez, mint az olaszok.

2020. márc. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Ha kötelező valamelyeket tanulni akkor a románt mert az könnyebb.
2020. márc. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Román, mert nem szeretem a szláv nyelveket latin nyelveket viszont tanultam már
2020. márc. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!