Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A szlovén egyfajta átmenetet...

A szlovén egyfajta átmenetet képez a délszláv és a nyugati szláv nyelvek között?

Figyelt kérdés

Nem beszélem egyik szláv nyelvet sem, csak érdeklődöm irántuk, és azt figyeltem meg, hogy sokszor egy-egy szlovén mondat jobban hasonlít mondjuk a szlovákra, mint mondjuk a szomszédos horvátra.

Nem tudom, hogy ezt csak én látom -e így vagy van -e valami valóságalapja.


2020. márc. 8. 12:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2020. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 mustafa33 ***** válasza:
100%
Bár szlovákul 100%-osan tudok, csehül is elég jól, ellentétben a nyugati és keleti szláv nyelvekkel a szlovén beszédet nem értem meg, írásban is csak elenyészően kevés szavat. Alig - alig hasonlít a nyugati szláv nyelvekhez. A keleti szlávoktól is távol áll. Délszláv nyelv erős német és "latin" (olasz) hatás alatt. A horváthoz áll a legközelebb.
2020. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!