Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában sok álláshirdetésn...

Ausztriában sok álláshirdetésnél feltételként van megadva a "kitűnő némettudás". Mit gondoltok, ez csak a külföldieknek szól?

Figyelt kérdés
Nekem az az érzésem, hogy ez nem csak a külföldieknek, de egyes osztráknak is szól, hiszen itt Ausztriában rémesen undorítóan beszélik a németet, aminek ugyebár semmi köze nincs a szép, választékos Hochdeutsch-hoz.
2020. márc. 12. 13:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy neked undorító, mert nem érted! De nekik az anyanyelvük!


Kár hogy itthon telkjesen kiveszett ez a nyelvi sokszínűség...

2020. márc. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínü, hogy az ottanikara is vonatkozik, mert ök tudnak németül.

NEM a Hochdeutsch a kötelezö, a helyi tájszólások is annak számítanak, emellett az iskolákban mindenki a Hochdeutschot tanulta, és ha fontos, akkor tudják azt is használni, csak nem nagyon szokás.

Ellenben a külföldi munakvállalók jó része minden gondolkodás nélkül beírja, hogy tud németöl, miközben nem képes egyetlen egy mondatot hiba nélkül összerakni, ezért kell tölük a kitünö némettudást kérni, mert akkor jó eséllyel tudnak érthetöen németül.

Persze vannak olyan munkakörök, ahol tényleg fontos a kifejezetten jó német, de az elég speciális terület általában.

2020. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan a külföldieknek szól.
2020. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ki akarják szűrni az olyaniokat, akik itt a GYK-en kérdik meg, hogy Németországban hol lhet lábast venni, vagy szempillát csináltatni... :-DD
2020. márc. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1:

Én értem a helyi dialektust (Stájerországban vagyok), éppen ezért is tartom gyalázatosnak, amit az irodalmi némettel működnek. Arról nem is beszélve, hogy a saját életüket is megnehezítik, hiszen még a saját honfitársaikat se minden esetben értik (teszem azt, ha Tirolba vagy Vorarlbergbe mennek). Egyébként pedig nagyon sok olyan osztrákot ismerek, akik egyszerűen nem tudnak Hochdeutsch-ul beszélni, mert nem jártak olyan sokáig iskolába. Az egyetemet végzettek nagy része ellenben szebben kommunikál.

2020. márc. 12. 14:27
 6/10 anonim ***** válasza:

BAZZEG, te nem vagy normális!


Mit szólnál, ha valaki elvitatná a te anyanyelvedet, hogy nem helyesen beszéled, mert létezik egy "hochungarisch" nyelv...????


Te gyalázod a másik anyanyelvét!

2020. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Te szoktad kiírni azokat a kérdéseket is, hogy a stájer vagy a tiroli (vagy bármelyik) osztrák dialektus a jobb/szebb/konnyebb/stb....???


Neked agyadra ment, hogy nem vagy képes megtanulni kommunikálni velük...

2020. márc. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy miért nem költözöl Hamburgba? Ott az általad áhított hochdeutsch-ot beszélik...


Ja, nem, ott meg bejönnek a nordfriesisch, plattdeutsch, stb. dialektusok... :-D

2020. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Jolvan, azért nem kell ledegradalni szerencsétlent

Igaz, h a dialektusok adják szerintem is a nyelv zamatát, de miután az iskolában kötelező a hochdeutsch, lehetne bennük annyi h arra odafigyelnek

Mert tényleg sokan már nem tudnak hochdeutschot, ami azért az egymással való kommunikáció miatt fontos

2020. márc. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a külföldieknek szól inkább: sokan dolgoznak ott külföldiek, akik vagy tudnak, vagy nem tudnak, vagy csak makogva tudják a nyelvet.
2020. márc. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!