Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy osztrák ismerősöm szerint...

Egy osztrák ismerősöm szerint a szlovén és a horvát jelentősen könnyebb nyelvek, mint a német? Szerintetek is így lenne?

Figyelt kérdés

Én eddig inkább úgy vettem észre, hogy a szláv nyelvek nehezebbek, hiszen gyakorlatilag minden szófajt ragozni kell, ráadásul a németben csak 4 eset van, a szláv nyelvekben általában 6-9, ha nem tévedek. A szlovénben ezenkívül kettes szám is van.

Ez az osztrák ismerősöm beszéli a szlovént, mert élt Szlovéniában és szerinte a német nehezebb, mert komplexebb a nyelvtani felépítése és sokkal több a kivétel minden területen. Ezzel szemben a szlovén szerinte jóval "szabálykövetőbb" nyelv.

(Az osztrák ismerősöm nem nacionalista [sőt, pont hogy inkább az ellentéte], tehát nem magasztalja a nyelvét az egekig és nem emiatt tartja a németetet nehezebbnek.)



2020. ápr. 25. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiatt mondja ezt szubjektíve, mert az anyanyelvét mélyebben átlátja anyanyelvi beszélőként, mint egy másodlagosan elsajátított nyelvet.
2020. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 jdfGabrella ***** válasza:
100%
Nem
2020. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Garpe ***** válasza:
100%

Én tanultam szlovénül s Németül is (egyetemen s középiskolában).


Fontos elmondani itt is, hogy nincs olyan hogy könnyű nyelv, minden az adott nyelvtanulótól függ.


Ettől még azért beszélhetünk így a mi tapasztalataink alapján.

A szlovén nagyon macerás az elején 3nem, 6 eset, 3szám.

A német kisebb nehézségekkel indul (s 3 nem, 4 eset, 2 szám).


Aztán a német stagnál (ugyanez a nehêzség, ragozgasz kérdezel stb.). A szlovén bonyolodik (ragozás, szórend stb.)


Aztán a szlovén könnyű lesz (mult ido, jovo stb.). A német nehezedik (szorend, rendhagyó igék, múlt idők stb.)


A szlovén archaikus: koplex de szabálykos; 90%-os valószínűleggel megmondhato egy főnév neme.

A német nem nagyon koplex (kezdetben) aztan a szabálytalanságokkal nehezebb lesz


A német a folyamatos precíz készülés az olimpiára, kezdeti sikerekkel s kis lekesítéssek.


A szlovén a "bedobunk a medencébe, ha kiúszol, akkor egy picit gyúrunk s mehetsz az olimpiára".


Ez alapján ez tőlled függ. Én (angol, latin s eszperantó alapokkal) könnyebbnek találtam a szlovént, mint a németet. Barátnőm-aki szlovén- egyszerűbbnek tartja a szlovént.


Az is szempont lehet hogy mennyire találsz anyagokat. Itt a német abszolút nyer: még egy szimpla szlovén szótár is beszerezhetetlen bár polntg most jelenikk meg majd egy új.


De ha igen könnyű nyelv kell ott az Eszperantó. :)


Ha gondolod írj privát üzenetben.


Bocsi a hibák miatt, haldoklik az érintőképernyőm.

2020. ápr. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én beszélek horvátul, és tanultam németül. Nekem a horvát könnyebb volt.
2020. ápr. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!