Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » "get out' way" - ez most...

"get out' way" - ez most bunkó beszólás? Beszélni beszélem, de érteni nem értem az angolt.

Figyelt kérdés
Összefutottam egy távoli ismerősömmel egy supermarketben, aki angol anyanyelvű, picikét beszélgettünk. A beszélgetés végén kiakarta húzni a bevásárló kocsiját és azt mondta "get out' way". Csupán ismerősök vagyunk, így nem ismerem ki őt annyira jól. Ezen dilemmázok, hogy ez most mi volt? Vagy mire használják konkrétan, mert lehet sértő is, viszont én eddig úgy gondoltam jó viszonyban vagyunk, így meg nem tudom mire vélni...

2020. máj. 19. 01:46
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Attól függ hogy mondta. Van ennél szebb megfogalmazás is, "would you kindly move out of the way?" de szerintem magyarul se beszélnek ennyire nyálasan egymással az átlag emberek.
2020. máj. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Ha angol anyanyelvu, akkor “get out of the/my way”-t mondott.

Nem eppen udvarias beszolas.

Move aside, please.

Let me through, please, sokkal intelligensebb.

2020. máj. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Move bitch, get outta way!
2020. máj. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóság. Ha nagyon fordítani akarsz akkor ez azt jelenti hogy takarodj/tűnj az utamból. Ha vicceskedve mondja akkor a humora is lehet, de ehhez ott kell lenni hogy lássuk hogy milyen volt a tartása meg a hangsúly ahogy mondta. Én mint angol nyelv területen élő parasztságnak venném. Igaz hogy nem beszélnek olyan kifinomultan mint a filmekben de így akkor sem.
2020. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát furcsa volt mindenesetre, előtte teljesen normális volt kedvesen beszélt, aztán hirtelen váltott át. Amúgy tényleg vidékről származik, egy kisvárosból.
2020. máj. 22. 04:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Kerdezo, a parasztsagnak semmi koze a kis varosbol szarmazastol.

Hat ez a hozzaszolasod sem tul intelligent.

Meg mindig azt mondom, Te nem ertetted mit mondott. Amit Te hallottal es leirtal messze van egy anyanyelvi angoltol.

2020. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!