Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan fejezhetném be a...

Hogyan fejezhetném be a majdnem állandó monológ fordítást a fejemben?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy a fejemben szinte állandóan angol gondolatok jönnek és sokszor fordítanám le a magyar szöveget angolra. Kényszeres gondolatoknak tűnnek, mivel nehéz őket visszafogni. Másnak is van ilyen, illetve hogyan allithatnam le ezt? OCD lenne?

2020. máj. 28. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

It’s called inner speech. You’re bi-lingual, that’s why you’re interpreting back and forth. Nothing to do with OCD. That relates to negative inner speech only.

The theory of internal speech is closely related to theories of the auditory hallucinations associated with schizophrenia,

2020. máj. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Én öt nyelvről fordítok, gondolhatod, nekem micsoda lárma van a fejemben.


Az, hogy folyamatosan "beszél az agyad", meg hogy fordítási kényszered is van, az egyáltalán nem beteges így önmagában. Ez általában a magas IQ jele is lehet.


Esetleg próbáld ki, hogy leírod papírra ezeket a mondatokat, amik a leggyakrabban beragadnak nálad, és utána égesd el a papírt, vagy ilyesmi. Nem tudom, egy pszichológustól hallottam, hogy szinesztéziás meg hasonló betegeknél segítenek ezek a trükkök. (Nekik más tüneteik is voltak természetesen, te biztos nem vagy beteg, ha más bajod nincs.)

2020. máj. 30. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1# I don't think that it's schizophrenia, because - as you said before - it's my own inner voice, and it doesn't says me to do things, rather I involuntarily translate monologues to another language. It's semi unconscious. And it's just really bothering me. But thank you, I appreciate your answer!


2# Hmm, ez érdekes, öt nyelv az elég sok, képzelem hogy össze-vissza lehetsz a fejedben. :)

A trükköt ki fogom próbálni. Egyébként hogy sikerült ennyi nyelvet megtanulnod?

Köszi a válaszod!

2020. máj. 30. 22:21
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

The theory of internal speech is closely related to theories of the auditory hallucinations associated with schizophrenia,


belső monológnak hívják, ami az ego kényszere. nincs ember a bolygón - a megvilágosodott lelkeken kívül - akiknek ne menne a fejében, gyakorlatilag folyamatosan valamiféle monológ, vagy akár társalgás. ilyenek vagyunk mi emberek.

2020. máj. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!