Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért olyan sértő az "anyázás"...

Invader Nik kérdése:

Miért olyan sértő az "anyázás", bármilyen formában?

Figyelt kérdés

Először is személyes véleményem a beszólásokról hogy ezek csak szavak amik átrepülnek rajtam.

Azonban észre vettem hogy ha egy magyarnak azt mondod hogy "anyád" egyből ugrana verekedni és nagyon agresszívé válik.

Ezt még meg tudnám érteni mert egyesek mindent magukra vesznek és ez lehet rövidítése a "k*rva anyád" kifejezésnek.


Viszont azt sosem fogom megérteni hogy miért van az, ha például megkérdezem hogy "anyád hogy van, mit csinál" vagy bármilyen kontextus ahol az "anyád"-szót nem alakítom át "anyukádra" ,akkor az már egyből sértő.

Apádnál meg már nem kell apukádnál- ra átalakítani.


Valaki eltudná ezt értelmesen magyarázni?



2020. máj. 31. 13:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem is UFÓ, főleg, ha pl.: a felek nem is vannak annyira jó viszonyban egymással (tehát a gyerek-anya vonatkoztatásban, mégis akkor is ugranak erre a dologra).
2020. máj. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Mert egyetlen biztos pont van az ember eleteben, az ANYA ... az apa mar kerdeses. Marpedig az "egyetlen" dolgot az eletedben szokas becsben tartani es illetlenseg megbantani, barmilyen formaban is.
2020. máj. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
87%

Amugy ha valakivel veszekszel, akkor miert is az anyjat kell 'bantani', miert nem magat az embert?


Pontosan azert mert az anyazassal kimondottan sertegetni akarnak, nem pedig csak ugy mondjak. Ezert ugranak ra, mert eleg konkret sertes.

2020. máj. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!