Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy lehetséges hogy egy...

Hogy lehetséges hogy egy amerikai ember nem érti a brit angolt?

Figyelt kérdés
a nyelv mindkettőnél angol, legfeljebb különbözik a kettő kiejtés, nem? pl. magyar vagyok, de én értem mind a kettőt és túl nagy különbséget sem vettem még észre köztük. de sok helyen youtubeon szoktam olvasni hogy amerikaiak nem értik az angol beszédet... nekem ez valahogy felfoghatatlan hogy miért?
2010. aug. 1. 13:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem az angol beszédet nem értik hanem egyes angol kifejezéseket.
2010. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Te tudod mi a pityóka? Pedig magyar szó.
2010. aug. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magyar vagyok, de nagyon igaz, hogy a britek eléggé érthetetlenül beszélnek, elharapják a szavakat, furán hangsúlyoznak, stb., számomra nehezen érthető nagyon, az amerikait sokkal egyszerűbb megérteni. Az amerikaiak pedig értik a britek beszédét, esetleg néhány csak ott használatos szót nem, de hát ilyen a magyarban is van néhány. Leginkább a kiejtésben különbözik a kettő, de van néhány szó is.
2010. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
......és akkor még szóba sem jött az ausztrál angol...:D
2010. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fentiekhez kiegészítés:

1. Az, hogy te mit nevezel megértésnek, nem feltétlen ugyanaz. Tehát egy angol anyanyelvűnek (amerikai) sokkal feltünőbb, hogy egy szót ő nem ismer, mint neked, aki egy szón simán átsiklasz és kikövetkezteted valahogy, hiszen idegen nyelvként hallgatod.

2. Egy amerikai csak amerikai angolt hallgat, Te meg nagyjából egyformán találkozol mindkét angollal.

3. Ha pl egy magyar videó lenne fent, erős tájszólással, vagy székely magyar, vagy akármi. Akkoris születne jópár olyan hozzászólás hogy "Hát ebből egy szót sem értek.", meg "Jesszusom, ez milyen nyelven beszél" stb-stb. Szóval ez nem feltétlen jelenti, hogy tényleg nem értik, inkább csak furcsa nekik.

2010. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Where's the john? Amerikai, brit vagy ausztral? Mindenki erti itt a kerdest?
2010. aug. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!