Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ausztriában melyik tartományok...

Ausztriában melyik tartományokban a legnehezebb megérteni a nyelvet? És hol a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

Ausztriában totálisan máshogy beszélik a németet, mint Németországban, ezért véleményem szerint nem olyan könnyű megérteni annak, aki az iskolában tanulta a nyelvet. De a nyelvhasználat tartományonként változik még az országon belül is. Mit gondoltok, hol a legnehezebb és hol a legkönnyebb megérteni a helyi nyelvet?

Én azt hallottam, hogy a tiroli és a stájerországi a legnehezebben érthető, míg a felső-ausztriai és a salzburgi viszonylag könnyen érthető.

Mit gondoltok, ez nagyjából megállja a helyét?


(Bécset azért hagytam ki, mert ott a sok bevándorló miatt alapból kicsit árnyaltabb a helyzet, meg tapasztalataim alapján egy nagyvárosban mindig kicsit tisztábban beszélnek az emberek, mint egy kisebb településen.)



2020. júl. 7. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Van bécsi dialektus, csak azokat inkább az idősebb generáció beszéli, Bécsben inkább az alsó-ausztriai dialektust beszélik, hiszen úgymond alsó-ausztriában van. Én Tirolt és Vorarlberget mondanám extrémnek, hozzátéve, hogy még a tartományokon belül is nagy eltérések lehetnek épp a földrajzi helyzet miatt. A hegyek ugyebár... A külvilágtól elzárt falvakban lakók, akik még a mezőgazdaságból élnek, csak a közvetlen környezetükkel kommunikálnak, így bizonyos falvakban is vagy környékeken is alakulnak ki kisebb nyelvjárások. Régebben, amikor még nem volt ennyi tv-zés, rádiózás, akkor előfordult, hogy még az irodalmi németet sem értették, csak a saját nyelvjárásukat, gyerkként azt tanulták meg és úgy is haltak meg, ha a lakóhelyükön maradtak életük végéig. Ez ma még elvétve idős korosztálynál még mindig jelen van. Bizony, ha pl. egy ilyen helyről származó ember elmegy Bécsbe és a saját tájszólásával fog beszélni, nem fogják rendesen megérteni az osztrákok sem. Németország egyébként dettó ugyanilyen.
2020. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mustafa33 ***** válasza:
56%
Egy kicsot off lesz de érdekességképen írom. Nagyapám még azt mondta, hogy németül legtisztábban Prágábn beszélnek és csehül legtisztábban Bécsben. Persze ez a monarchiai viszonyokra vonatkozott annó.
2020. júl. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Legnehezebb: Voralberg

Legkönnyebb: bécs vagy burgenland

2020. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!