Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem hagyják legalább...

Miért nem hagyják legalább békén azokat az embereket az angol nyelvvel akiknek nyelvtanulási problémái vannak? Esetleg még azokat akik semmi hasznát nem vennék?

Figyelt kérdés
2010. aug. 2. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

honnan tudod, hogy soha nem lesz szükséged az angolra, vagy bármelyik másik nyelvre?

Bárhová mész a világban, angolul biztos tudsz kommunikálni.

A nyelvtanulás, vagy bármilyen tanulási nehézség érdekes kérdés. 10 éve senkinek nem volt, most meg mindenkinek van. Kicsit szélsőséges példa, de kb így működik.

2010. aug. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: azért van a sok tanulási nehézséggel küzdő ember, mert egyrészt az iskolákban a követelmény folyamatosan nőtt, másrészt az iskolakötelezettség is egyre tovább tart. Én a hetvenes-nyolcvanas években voltam általános iskolás, és akkoriban pl. felső tagozaton tanultuk azt matematikából, amit ma a 9-10 éveseknek akarnak megtanítani. A nyelvvizsgázzon mindenki kötelezően középfokon meg teljesen újkeletű elképzelés, csak a rendszerváltás után jött. Nyelvtanár vagyok, ebből élek, ennek ellenére nagyon ellenzem ezt a rendszert. Egy átlagembernek a mindennapokban bőven elég a B1 (alapfokú) szintű nyelvtudás, azt meg hagy döntse már el mindenki saját maga, olyan munkát akar-e vállalni, ahová magasabb szintű idegennyelvtudásra van szüksége. Sajnos tényleg sok ember kínkeservvel küzd meg a kötelező nyelvvizsgáért, amit aztán sosem használ ki.
2010. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

első vagyok...

bocsánat, röviden akartam írni, és nem lett igazán tiszta.

A tanulási nehézsegekkel oda akartam kilyukadni, hogy szinte minden gyereket fel lehetne menteni lassan mindenből. Egyet értek, hogy sok a követelmény, de szerintem nem megoldás, hogy felmentsék a gyereket. A követelményeken kell változtatni.

Itt volt pl. hogy alsóban nem lehet buktatni. Én úgy látom, ott tanulja meg a gyerek az alapokat, ha elsőben nem tanul meg rendesen írni, olvasni, igenin ismételje meg az osztályt, mert soha nem foga tudni behozni a lemaradást.

A nyelvtanítás... hogy mindenféle nyelvvizsgát követlenek, az egy dolog, meg egy másik szerintem, hogy igenis szükség van a nyelvre. A szüleim pl. most sírnak, hogy nem tanultak nyelvet, abbahagyták amint lehetett, most meg mehetne külföldre.

A szomszéd nő azért ugrál mindig, hogy a gyerekének heti 3 órában angolt kell tanulnia. Szerintem nem hal bele a gyerek. Jegyzem meg, annak ellenére ellenzi, hogy tavaly ilyenkor ő is nyelvtudás hiánya miatt bukott el egy külföldi munkát.

2010. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%
Érdekes vannak olyan országok ahol nincsenek ilyen gondok, több hivatalos nyelv van amit elfogadnak h meg kell tanulni és azonkivül is gond nélkül megtanulnak még 2-3 nyelvet, a lakosság 80%-a beszél legalább 1 idegennyelvet (itt 20 - uniós sereghajtók vagyunk), természetes dolog h mindenki tud angolul, a filmek, sorozatok szinkronizálás nélkül mennek a tévékben és a világ legtermészetesebb dolga eredetiben nézni stb
2010. aug. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem attól hogy valaki nem kíván külföldre költözni, vagy olyan céghez menni ahol ez követelmény, még nagyon is szüksége lehet a nyelvtudására! Vagy inkább úgy fogalmaznék, hogy nagyon hasznos dolog a mindennapi életvitelben is.

Én szerencsére elég jól tudok angolul, és ennek nagy hasznát veszem itthon:


1, A mai internetes világban, nagyon jó hogy eligazodom a külföldi vásárlások kapcsán az egyes angol weblapokon! Rengeteg dolgot rendeltem már az itthonihoz képest féláron, vagy negyed áron!

Németül viszont nem tudok, és emiatt nem tudok közeli országokból rendelni, vagy csak neten körülnézni ami elég rossz..


2, Ma már nálunk is nagyon sok angol szót használnak pl. a termékeken! Apám a múltkor pl. csípős ketchupot hozott véletlenül, mert neki nem mondott semmit az elején hatalmas betűkkel kiírt HOT felirat!


3, Volt hogy termékinformáción, vagy kezelési kézikönyvben nem találtam magyart nyelvet, így elolvastam angolul...


4, Nálunk minden jó filmsorozatot abbahagynak, amit aztán kénytelenek vagyunk letölteni eredeti nyelven.

2010. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 14:54


1. Az, hogy a szlovákok 80%-a azt mondja, hogy tud csehül, gondolom te is érzed, hogy miért nem ugyanaz, mintha a magyarok 80%-a tudna angolul.


2. A skandinávok nagyon büszkék arra, hogy nem szinkronizálják az angol filmeket és mindenki "tud angolul". Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy passzívan tudnak azon a kb. alapfokú szinten, amin egy amcsi filmben beszélnek. Nagyon jó szleng beköpéseket tudnak, de egy épkézláb bővített mondatot angolul nem tudnak összerakni. Viszont mindegyik vallja, hogy "tud angolul".


3. Olaszok, franciák, spanyolok olyan pocsékul beszélnek angolul, hogy a magyaroknak semmi szégyenkeznivalójuk nincs hozzájuk képest.

2010. aug. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tegnap 14:34


"Egy átlagembernek a mindennapokban bőven elég a B1 (alapfokú) szintű nyelvtudás"


Ez mondjuk nem rossz felvetés, én pl. a némettel vagyok úgy, hogy évek óta gond nélkül olvasom a német szakirodalmat, sőt, még németből fordítok is, de egy középfokú szóbeli vizsgán nem tudnék átmenni, mert fogalmam sincs, hogy kell németül egy "hétköznapi" vagy "magánéleti" szituációban bizonyos dolgokat "természetes" módon kifejezni. Tehát nem tudok németül, mindössze csak bonyolult szakkönyveket olvasok és fordítok németből :)))


Szerintem is kicsit sok, amit elvárnak az átlagembertől. Lehet, hogy több értelme lenne a szakmai nyelvvizsgáknak.

2010. aug. 3. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
36%
Bocsi de ez egyáltalán nem igaz h a skandinávok nem tudnak jól angolul, én nem tudom honnan veszel ilyet!
2010. aug. 3. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ma 07:23


Tapasztalat. Remekül utánozzák az amcsi kiejtést, jó szlengeket tudnak, de ez még nem jó nyelvtudás.

2010. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tegnap 15:24

Ezekben tökéletesen igazad van, csak épp mindehhez nem kell több egy passzív (még csak nem is aktív) alapfokú nyelvtudásnál. Ahhoz, hogy megérts egy használati utasítást, vagy követni tudd egy weboldal utasításait, még nem kell tudni 200 szavas fogalmazást írni vagy nyelvtani teszteket kitölteni.

2010. aug. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!