Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség az akasztófa...

Mi a különbség az akasztófa és a bitófa között?

Figyelt kérdés

2020. júl. 11. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az akasztófa egy játék neve. Ki kell találni egy szót, betűket kell tippelni, amik benne lehetnek a szóban. Ha olyan betűt tippeltél, ami nincs benne, akkor meg kell rajzolni egy akasztott ember következő vonalát a lapra. ha teljesen ki van rajzolva az ember, akkor vesztttél.
2020. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat rossz kategóriába raktam. Én a kivégzésre gondolok nem holmi perverzióra
2020. júl. 11. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
a bitófa az amibe bele kell tenni a fejet, kezeket és rádcsukják a tetejét aztán jön a hóhér. az akasztófán meg felakasztják az embert.
2020. júl. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 belapus ***** válasza:
Van akasztófa jelentése is - én csak ezt ismertem -, de utánakeresve ( hoppá, most biztos meglepőt írtam ) egy fa oszlopot is jelent, amelyhez kikötötték a megszégyenítésre ítéltet.
2020. júl. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 chtt ***** válasza:

[link]


Itt az első képen látsz bitófát. Alatta nem sokkal ezt írják:


"Mi a különbség az akasztófa és a bitó között? Mivel Magyarországon nem volt ismert az angolszász vidékekre jellemző csapóajtós módszer – az akkoriban egyébként is még gyerekcipőben járt arrafelé is, és korántsem volt megbízható –, míg a kirúgjuk alóla a stokit, és hadd lógjon elképzelés felvetetett bizonyos humanitárius kérdéseket, ezért egy teljesen másik metódust találtak ki. Ehhez az elítélten felül kellett egy hóhér és két hóhérsegéd. A bitófa maga nem az ismert fordított L alakú képződmény volt, hanem egy egyszerű facölöp. Egy ehhez támasztott létrán állt az ítéletvégrehajtó. A hóhérlegények a delikvenst háttal a bitónak felléptették egy kis sámliszerűségre, a lábaira kötelet hurkoltak, majd azt átvezették az elítélt lábai alatt lévő csigán. A hóhér jelzésére megemelték a halálraítéltet – közben arrébb rugdalták a sámlit – ekkor került a nyakába a hurok, majd egy következő szignálra a segédek teljes erejükből elkezdték húzni a kötelet, melynek következtében a test a gerincoszloppal párhuzamosan megfeszült. A csigolya már ekkor elpattanhatott, de a teljes kifeszülés pillanatában a hóhér egyszerűen fogta a fejet, és leemelte a gerincoszlopról (kitekert az elítélt nyakát). Így olvasva ez egy borzalmas tortúrának tűnhet, azonban a tényszerűség végett meg kell állapítani, hogy a művelet nem vett igénybe többet pár másodpercnél, és a kiemelés pillanatában beáll az eszméletvesztés. A halálbüntetés 1990-es eltörléséig érvényben maradt ez a kivégzéstechnika."

2020. júl. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!