Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Does your character live with...

Does your character live with their mother? Ez így helyes?

Figyelt kérdés
Angol nyelvű barkóba program kérdezte. Gondolom azt jelenti, hogy a karaktered az anyjával él? De ez így helyes? Nem úgy lenne helyes, hogy "does your character lives with his/her mother? A their nem többeszámra utal?
2020. júl. 16. 15:11
 1/9 chtt ***** válasza:
89%

A "does" lelopja az igéről az -s ragot, (ezért nem "do" és ezért "live").

A "their"-höz azért nem tudok hozzászólni, mert nem ismerem a szereplőt és a körülményeit. Jó, amit írtál: ...live with his/her mother - de van olyan szitu, ahol a their is megáll (pl. a szereplőnek van tesója).

2020. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
A their valóban a többesszámú birtokos kifejezése. Viszont manapság ezt használják akkor is, ha az illetőnek valamilyen okból kifolyólag nem akarják kifejezni a nemét; ez a gendersemleges megfogalmazás.
2020. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, ezt nem tudtam, hogy a gendersemlegességet is így fejezik ki. Nyilván azért kérdezte így, mert gondolhattam akár hím, akár nőnemű karakterre is. (egyébként nőneműre gondoltam)


"de van olyan szitu, ahol a their is megáll (pl. a szereplőnek van tesója)."


Ilyen esetbe az alanyt is többesszámba kell rakni? Mert ha nem, nekem úgy nagyon furcsa értelmetlen.


Tehát úgy értem, hogy "do your characters live vith their mother?"


Szóval nem tudom érthető e mit akarok mondani.:D Többesszámban , pl a tesójával együtt, ott egyértelmű, hogy their kell, de ott a "charakter" szó is kap egy s-t a többesszám miatt és does helyett do lesz. Megfelel-e a their, ha tudjuk, hogy a karakter nőnemű, de van mondjuk tesója, de az alanyt nem tesszük többesszámba? Vagy hogy érted milyen esetben elfogadható még a their?

2020. júl. 16. 15:53
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy az angol mond olyat, hogy "ő az anyjukkal él? ( a testvérével együtt)


Mert a magyar úgy mondja, hogy ő az anyjával él, vagy ők az anyjukkal élnek, ami logikus is, de nem keverik. Bocs, ha totál félreértettem.

2020. júl. 16. 15:57
 5/9 Mansour ***** válasza:
80%
A kettesnek nincs teljesen igaza, ezt már így használták azelőtt is, hogy bejött volna ez a gendersemleges marhaság. Egyszerűen a köznyelv próbálja kerülni a kissé fura his/her-t és ilyenkor their-t mondanak akkor is, ha egyértelműen egy személyről van szó, csak nem tudjuk a nemét. Írásban persze a his or her lenne a szabályos, de a kevésbé hivatalos nyelvhasználatban írásban előfordul ilyen helyzetben a their, ahogy a példád is mutatja.
2020. júl. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Mansour ***** válasza:

"Megfelel-e a their, ha tudjuk, hogy a karakter nőnemű, de van mondjuk tesója, de az alanyt nem tesszük többesszámba?"

Nem, ilyenkor mindenképpen her-t kell használni, akár van tesója, akár nincs...

2020. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
A they egyaránt jelenti azt, hogy ő és azt hogy ők. Ugyanígy a theirs is övé vagy övék is lehet. Pont úgy, mint a you, ami egyesszámú és többesszámú is lehet.
2020. júl. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A they-t még sohasem hallottam abban a kontextusban, hogy ő. Érdekes.
2020. júl. 16. 19:53
 9/9 chtt ***** válasza:
100%

Kedves hetes, új távlatokat nyitsz az angol nyelv oktatásában. S hogy fordítanád a he/she (it) névmásokat, ha a they azt is jelenti, hogy ő?


Kedves kérdező, ha nem változott túl nagyot a világ az elmúlt években, akkor a _their_ továbbra is egy embernél több (legalább kettő, és a felső határ a csillagos ég:) tulajdonát jelenti.

2020. júl. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!