Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi/ki az a kibic,ami a mondásb...

Mi/ki az a kibic,ami a mondásban szerepel?Mikor mondják leginkább ezt a mondást,hogy a kibicnek semmi sem drága?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy egy madár, de ne vegyél rá mérget. A mondás lényege, hogy aki csak külső megfigyelő, annak tök mindegy, hogy hogyan alakul a történet, vagy ki nyer-ki veszít. Pl amikor a szomszéd bámészkodik át a kerítésen, miközben a férj veri a feleségét.
2020. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 chtt ***** válasza:
100%

Tudom, lepontozás, de mindig rácsodálkozom azokra a kérdésekre, amelyek egy egyszerű google kereséssel megválaszolhatók. Most, amikor ezt írom, háromnegyed órája "vársz" a válaszra. Google, 0,46 másodperc, vagy kétmillió találat. Az első oldalon levő 10-ből hét megválaszolja a kérdésedet.


[link]

[link]

[link]

(mindenik ad egy pici pluszt az előzőhöz képest:)

2020. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Felpontoztalak kedves kettes,igazad van.Csak itt ragadtam a gyakorin :) Belefeledkeztem. :)
2020. júl. 30. 11:59
 4/6 chtt ***** válasza:
100%

Köszönöm. :)

Valahol megértelek, én is többet lógok itt, mint egészséges...

2020. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kibic a társaság egy olyan tagja, aki nem vesz részt a játékban, hanem csak nézi.
2020. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kibic azt a személyt jelentette, aki régen a kártyapartik(kisebb esetben társasjáték-partik) nézője volt. Maximum szurkolhatott, vagy tanácsot adhatott, ami lehet rosszul sült el, de neki nem számított, mert nem ő vállalta a felelősséget. Innen a mondás. :)
2022. jan. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!