Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarországon miért csak...

Magyarországon miért csak ilyen kevesen tudnak nyelvtanilag helyesen írni?

Figyelt kérdés

Akár megnézzük ezt az oldalt, ne lenne olyan kérdés amiből ne ömlene a helyesírási-nyelvtani hiba. Miért olyan nehéz figyelni erre? Vagy mikor az ember beszélget bármilyen chat félén, (pl. msn) ott is elöntik az embert a hibák. Ki mit gondol erről?


Utóirat: Valószínűleg ebben a kérdésben is lesz 1-2 fogalmazási hiba, de azt már bevállalom :Đ


2010. aug. 6. 23:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem egyrészt valóban a helyesírási szabályok nem megfelelő ismerete, másrészt a gyors gépelés áll a háttérben. Én is sokszor csak a hozzászólás elküldése után veszem észre, hogy például felcseréltem egy szóban a betűket. Szerintem ne következtessünk az itt hozzászóló és különböző chat oldalakon beszélgető emberek helyesírási képességeikből az egész országra vonatkoztatott általánosítást.
2010. aug. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
Ahogy az első mondja:)
2010. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
11%
Az első mondatod sem helyes: akár helyett ha kellene,a ne lenne helyett alig van a jó.
2010. aug. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

nemtom. :D

Egyébként, ha kell, akkor tudnak helyesenírni, csak msn-en lazább a helyzet, chaten egyenesen telibe szarják szerintem a helyesírást. Én is... Ha suliba vagyok természetesen nem írok rövidített, affektálos szavakat.

Szerintem a dolgozó emberek nagyrésze nem tud kifogástalanul írni, mégis van munkája, keresi a pénzt, és ennek ellenére, hogy lehet helyesírásban nem tündökől attól még lehet intelligens és normális, szimpatikus ember.

Én is tuti vétettem hibát, főleg, hogy nekem ki se javítja a böngészőm... mert már erre is jó, pedig lehet az illető az alap szavakat se tudja helyesen leírni, ellenben a böngésző már helyettünk is gondolkodik... Mikkel nem tudnak butítani.. :(

2010. aug. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Abban igazad van, hogy nem kéne egész országra ilyet mondanom, habár sok helyről beszélek emberekkel és mindenkinél látom az ilyet:D Viszont az hogy félregépeli a dolgokat, az nem zavar, de mikor olyanokat ír, ami már helyesírási hiba, amit papíron is elkövetne, az zavar.
2010. aug. 6. 23:39
 6/23 anonim ***** válasza:
és amúgy engem nem zavarnak a hibák, ha tud beszélni, értelmes, és mint mondtam intelligens, akkor miért probléma? míg mások éldegélnek helyesírási szótár nélkül, addig egyesek azon agyalnak, ez a hülye miért nem tud helyesenírni?
2010. aug. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
23:38 A "ha" lehet tényleg jobban illene oda, viszont a "alig van"-nal vitatkoznék :P Az már csak jelentésileg kicsit elgondolkodtató, habár szerintem tényleg nincs... Én is példa vagyok erre:D
2010. aug. 6. 23:42
 8/23 A kérdező kommentje:
23:40 De nekem ez nem függ össze, ha valaki intelligens, akkor csak jobban ír mint a nem-intelligens közösség, vagy én tévedek? Kettő nem függ össze?o.O
2010. aug. 6. 23:44
 9/23 anonim ***** válasza:

Én például megyei helyesírási versenyen első lettem országoson pedig 5. :D

Büszke lehetek magamra?:D

2010. aug. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
23:53 Minden jogalapon igen ^^:D
2010. aug. 6. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!