Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az angolban mi a Jr. női...

Az angolban mi a Jr. női megfelelője?

Figyelt kérdés
Az angolban ha az apát ugyanúgy hívják, mint a fiát, akkor a fia a neve után kapja Junior-t, Jr. Ennek mi a női megfelelője?
2020. okt. 7. 17:33
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Nincs megfelelője a keresztneve úgy sem lesz ugyanaz mint az apjáé, ilyen csak fiúknál van. Keresztneve alapból nem fontos, csak annyit, hogy az apja vezetékneve elé odarakjak, hogy miss, ebből lehet tudni kinek a lánya.
2020. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miert? A magyar nyelvben van “Ifjabb” egy nore? Junior ugyanazt jelenti.
2020. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Hivatalosan nem nagyon hallottam. Talán jr, ha nagyon kell, vagy talán the younger.


Vagy van még a helyi traveller (kb roma) lakosság által használt girl jelző.

Szóval a családban van Elsie, az anyuka, és a lánya, Elsie girl.

2020. okt. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan hasznalva nincs

Informalisan

big Mary - little Mary

Older Mary - younger Mary

2020. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Mi a következő kifejezésnek az angol megfelelője: "menjenek a pics-ba" vagy "elmész te a pics-ba" stb? Van-e egyáltalán ennek megfelelője az angolban?

A fenti magyar kifejezés akkor használjuk (szerintem), amikor valaki keresetlen stílusban azt akarja mondani, hogy valami nagyon nem tetszik neki a másik magatartásában vagy cselekedeteiben. Pl.: két beosztott beszélget egy vezetőségi döntésről. - Halottad, hogy...

Angolban mi a megfelelője az elmegy szónak? Pl: Jó a kaja? Elmegy.

Nem formális verzió érdekel. Will do-t láttam egy fordításban hasonlónak,de lehet nem jó.

Angolban "like 2 ships in the night" kifejezésnek mi lehet a magyar megfelelője?

Értem én, hogy mit jelent, de nincs esetleg egy magyar párja? Elvégre csak egy szólás.

Létezik az angolban a vonalrajz megfelelője?

A line drawing kifejezést azt szerintem inkább ceruzarajzra használják. A vonalrajz az csak vonalakból áll, ritkásabban, kontúrok, míg a ceruzarajzban lehet satírozni és mindenféle árnyalatot is használni.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!