Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért áll a 'szél' és a...

Miért áll a 'szél' és a 'hámos' szavakból a 'szélhámos' szó?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy ÉRTELMEZŐ SZÓTÁR NÉLKÜL hogyan asszociáltok a szó eredetére.

2020. nov. 22. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen igába hajt talán így értelmezném .
2020. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A szó eredete a régi időkből származik, és olyan személyre utal, aki a szélhez hámot (egyfajta lószerszámot) kínált, vagyis nem létező dolgot próbált másoknak eladni.

Eredetileg a "szélhámos" jelzőt a vásárlókat becsapó boltosokra és árusokra használták.

2020. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lett volna az elmúlt héten legalább háromszor ez a kérdés, még lehet, hogy elgondolkodtató lenne. Így viszont csak unalmas.
2020. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Lehet, olvastam erről régebben, de nekem anélkül is egyértelmű, hogy nem szél, hanem szélső, és az a ló, aki oldalra van befogva a kocsiban, és kevesebb a dolga.
2020. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
11%
Ki a fr@ncot érdekel?
2020. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!