Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar hasonlít szláv...

A magyar hasonlít szláv nyelvekre hangzásilag?

Figyelt kérdés
vagy mire hasonlít? ha egy külföldi hall egy magyar beszélgetést aki mondjuk nem ismeri a magyart, mit gondol?

2020. nov. 27. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
90%
Totálisan nem tudják hova tenni.
2020. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%
Nem hasonlít. Teljesen más nyelvcsalád.
2020. nov. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon nem.
2020. nov. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
76%
Tőlem egy cseh nő megkérdezte, hogy orosz vagyok-e, amikor magyarul hallott beszélni, szóval ezek szerint az oroszra hasonlít a magyar... legalábbis őszerinte. :D
2020. nov. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
89%

https://www.youtube.com/watch?v=fdKRlkGgB7Y

kb így hallják. Nekem nem hasonlít egy szláv nyelvre se. :D

2020. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
a sok ny ty cs gy hang miatt gondoltam h esetleg hasonlit a szlavra
2020. nov. 27. 16:44
 7/54 anonim ***** válasza:
79%
Nem hasonlít
2020. nov. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
84%

Esélye sincs arra, hogy hasonló hangzású legyen, mert a magyar az uráli nyelvcsaládba tartozik, a szálv meg az indoeurópai nyelvcsaládba.

A szláv nyelveknek van egy jellegzetes hangzása, amiről azonnal fel lehet ismerni őket, ilyenek például a -nyák, -cska, -ics stb. végződések, vagy például az, hogy egy szó csak mássalhangzókból áll, illetve főleg az oroszra jellemző, hogy szinte alig artikulálnak, és emiatt a magánhangzóknak is lesz egyfajta tipikus szláv zártsága. Magyar vezetéknevekről például könnyen meg lehet állapítani a szláv eredetet, pl. Dankovics, Ruszkovics, Hornyák, Zelenyák, Micska, Valicskó, stb.

2020. nov. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
77%

Ez nem ilyen egyszerű. Az, hogy milyen nyelvre hasonlít a magyar külföldiek fülével, az határozza meg leginkább, hogy milyen nyelveket ismer az illető.

Én sok külföldit láttam a magyart összetéveszteni valami szláv nyelvvel. Leginkább csehhel, lengyellel, orosszal. 1100 (+ ami még Keleten volt) év együttélés nem múlik el nyomtalanul. A magyarban a sok duplabetű: cs, ny, dz, sz, zs, stb... emlékeztetheti az embereket szláv nyelvekre. Továbbá a magyar szókincs 20 százalékát szláv eredetű szavak teszik ki. Pl. : patkó, szilva, Szombat.

Tehát de, vannak külföldiek, akiknak a magyar szlávosan hangzik. Nekünk azért elképzelhetetlen ez, mert mi hozzá vagyunk szokva a saját és a szláv nyelvek hangzásához, de egy nyugati embernek, aki asemmit nem tud Kelet - Európáról, hangozhat szlávosan.


Eddig ezekkel hallottam összetéveszteni a magyart, a fentieket kivéve:

- román, olasz, német, finn, török, perzsa.


Külföldiek leírásai:

- olyan mintha a finn, szlovák és török keveréke lenne.

- olyan, mintha a német és a török keveréke lenne.

- olyan, mintha az orosz és finn keveréke lenne.

- olyan, mint a tünde nyelv a Gyűrűk Urából.

- olyan, mint a klingon nyelv a Star Treckből.

- valami űrlény nyelv.

- alakváltó nyelv, az olasztól, az oroszon át, a japánig hangozhat bárhogy.

2020. nov. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
2%

8/9 anonim ***** válasza:

80%


Esélye sincs arra, hogy hasonló hangzású legyen, mert a magyar az uráli nyelvcsaládba tartozik, a szálv meg az indoeurópai nyelvcsaládba.

-------------


Hát amúgy kurvára nem. Nem nagyon érted a magyart. A magyar nyelv az indogermán nyelvcsaládba tartozik,egy germán nyelv, de nem hasonlít a szlávra, mert a szláv zátemnyelv és picsanyelv, a magyar meg egy indogermán ketumnyelv és faszanyelv(p-f), illetve álpicsanyelv(b-p).


Persze sok zátemszó van a magyarban, mint száj, ami nem finnugor, mert a magyar nyelv nem finnugor, illetve szarv, és a szál, ami árja, de magyaraul hala lenne.

2020. nov. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!