Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az Angol nyelvben, hogyan...

Az Angol nyelvben, hogyan működnek ezek a szavak? (brothers/sisters)

Figyelt kérdés

Ugye a Magyarnál van külön szó, mint "testvér" "testvérek". Az angolnál (illetve sok nyelvnél) csak fiú testvér és lány testvér van.


Tegyük fel: van 4 lány tesóm meg 3 fiú tesóm.

És én azt akarom mondani, hogy a Mai napomat a testvéreimmel töltöttem. Akkor azt, hogy mondom? Hogyan fejezem ki a testbéreimet? with my brothers? vagy sisters?


Valamint hogyan tudok magázni?

Honnan tudják, hogy én most magáztam vagy tegeztem ha mind a kettőre a You szó a megfelelő?!



2020. dec. 1. 21:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%
Létezik a 'siblings' szó is, ami testvéreket jelent. Azzal fejezed ki és kész, nem kell stresszelni a nőnemű/hímnemű testvéreken. Van egyes száma is (sibling), ha nem akarod determinálni a testvéred nemét.
2020. dec. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
29%

A szavak megvasztasaval tudsz “magazni “.


Hey, you, what do ya want?

Excuse me, may I help you?

2020. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"...with my brother(s) and sister(s)."

vagy

"...with my sibling(s)."

A többesszám nyilván akkor, ha több van az adott rokonból.


Angolban nincs magázás. A tiszteletet a megszólítással fejezed ki.(Sir/Madam/Mr/Mrs/Ms/stb.)

2020. dec. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 chtt ***** válasza:
83%

Valamint a megszólítással.

Mr., Mrs., Miss, Lord, Lady, Sir, Madam... - magázás

keresztnév - tegezés

vezetéknév - inkább magázás, de...

...a magyar sokkal lazább, így ha fordítani akarsz, az utóbbi kettőnél te választod meg, melyiket használod, melyik illik jobban a szövegkörnyezetbe.

2020. dec. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 chtt ***** válasza:
70%
Kedves #3, megelőztél, érdekességnek súgom csak, az angolból a tegező forma (thou) halt ki, a you a magázó alak. :)
2020. dec. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
chtt: köszi, végre valaki, aki tudja, hogy az angoloknál csak magázás van, a tegezés tünt el az idök során!
2020. dec. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Már százszor voltróla szó, hogy: In traditional dialects, thou is used in the counties of Cumberland, Westmorland, Durham, Lancashire, Yorkshire, Staffordshire, Derbyshire and some western parts of Nottinghamshire.
2020. dec. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 chtt ***** válasza:
85%

Le is pontoztak érte, kedves #6. :)

Igen, kedves #7, tudom, ezerszer leírtad már/leírta más, és igazad van, de alapjáraton ez nem változtat azon a tényen, hogy az angol "you" a magázó forma.

2020. dec. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
57%
Lényegtelen, melyik volt eredetileg. Most már csak az van. A thou-val, ha már dialektusfüggő, nem biztos, hogy van értelme összezavarni a kérdezőt.
2020. dec. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 chtt ***** válasza:
70%

Igenis, értettem. Bocsánat, hogy élek és lélegzek.

Kedves kérdező, bocsánat, hogy segíteni próbáltam (bár a thou-t nem is neked írtam). Ígérem, többé nem fordul elő.

2020. dec. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!