Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ciki, ha olyan szavakat...

Ciki, ha olyan szavakat használok beszéd közben, mint az oszt, mé, há, mer, bót, vótam?

Figyelt kérdés
Használom én a teljes alakot is olykor, de olyan helyen lakom, ahol így ejtik ezen szavakat. Nem tudok ezen változtatni, az már amúgy sem én lennék. Zsigerből jönnek ezek a kiejtések, máshogy folyamatosan nem is tudnám ejteni őket, csak ha megerőltetem magam, ha nagyon artikulálok. Ha hivatalos helyre megyek, akkor mondjuk odafigyelek valamennyire.

#beszéd #parasztok kiejtés
2021. febr. 3. 21:44
1 2 3 4 5
 1/50 A kérdező kommentje:
Egyébként érdekes, nem függ össze mondjuk, de ha angolul beszélek, akkor meg amerikai akcentusom van. Éltem egy ideig Angliában, és ott mondták, hogy amerikai akcentussal beszélem az angolt. Ez azért lehet, mert főleg amerikai filmeken, műsorokon, zenéken gyakoroltam az angolt.
2021. febr. 3. 21:52
 2/50 anonim ***** válasza:
80%
Az oszt-ot én is használom. Ha a környezetedbe is így beszélnek akkor sztem nem ciki csak ha olyan közegbe kerülsz akik nem így beszélnek akkor talán
2021. febr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:
Egyszer mondta nekem egy budapesti, hogy őt zavarná kapcsolatban, ha így beszélnék. Egy pesti amúgy is könnyen kihallja a vidéki akcentust.
2021. febr. 3. 22:07
 4/50 A kérdező kommentje:
Ja meg azt is használom, hogy aszondom.
2021. febr. 3. 22:12
 5/50 anonim válasza:
51%
Lehet kissé ledegradáló a válaszom, de én nem szeretem ha így beszélnek hozzám, körülöttem. Ez intelligencia- és kulturáltság hiányára utal.
2021. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem egyáltalán nem ciki, nekem nagyon tetszik a tájszólás/akcentus. Valahogy számomra barátságosabbá, szimpatikusabbá teszi az embert. Én is észrevettem, hogy a "nagyvárosi" emberek egy részét zavarja. Szerintem ez nem egy olyan dolog, ami miatt meg lehetne szólni akárkit. Akinek bántja a fülét a tájszólás, az beszélgessen olyannal akinek nincs.
2021. febr. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem sem ciki. Attól még lehet valaki intelligens, hogy otthonról hozott kiejtéssel beszél.

Engem jobban idegesít például az, ha affektál valaki a kényességtől, közben meg olyan ostobaságokat beszél, hogy csak forgatja az ember a szemét.

2021. febr. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos ilyen szavakat Pesten csak nagyon alsó réteg használ.

Ha csak egy lehetőséged van, próbálj meg változtatni.

2021. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
89%
A tájszólásokat én is szeretem. De ez nem tájszólás, hanem tiszteletlen, nemtörődöm beszédmód. Próbáld meg lefaragni, ha kimozdulsz abból a milliőből, amiben körülötted használják, mert máshol kevéssé fogják dijazni.
2021. febr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 A kérdező kommentje:
Ha kimozdulok, akkor is csak Anglia-USA-Magyarország háromszögben mozgok, mivel Angliában a haverom, USA-ban pedig a nagyszüleim élnek, de ott meg úgyis angolul beszélek. A 30 év alatt jó, ha egyszer-kétszer voltam Pesten. Szóval ilyen tekintetben nem mérvadó számomra Pest, hogy ott hogyan beszélnek, és ahhoz igazodjak. Az intelligenciáról meg annyit, hogy állítom, nekem több intelligenciám van, mint sokan másoknak, akik oly kifinomultan beszélik a magyart.
2021. febr. 4. 05:09
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!