Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is gáz ha valaki...

Szerintetek is gáz ha valaki fiatal és semennyire nem beszél angolul?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem hogy szinte elengedhetetlen a mai világban a nyelvtudás legalább alapfokon angolul vagy németül. Szerintetek is elvárható lenne ez? Miért vagyunk magyarként ebben is ennyire visszamaradva? Talán azért mert a magyar nyelv nem hasonlít semmihez ezért nehezebben tudunk átállni egy idegen nyelv logikájára?

2021. febr. 21. 12:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
6%

Kb. mindenki megtanul egy alap szinten általános iskolában.

Tehát ez a "semennyire nem beszél" erős túlzás.


Lehet, hogy te visszamaradottnak érzed magad - az én környezetemben nincs ilyen.

2021. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Én sok olyat ismerek akire nem ragadt semmi vagy ami ragadt azt is elfelejtette.


Azt nem tudom hogy logikáztad ki ebből hogy én vagyok visszamaradott, de gondolj amit akarsz :)

2021. febr. 21. 12:17
 3/25 anonim ***** válasza:
10%
Milyen alapon állítod, hogy "mi magyarok" vissza vagyunk maradva?
2021. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem.

Akiknek van lehetősége tanulni, sokszor fel sem méri, hány embernek nincs erre lehetősége, illetve szüksége sem lesz rá soha az életében.

A "tanultabb körökben" az a gáz, ha valaki fiatal felnőttként semmilyen idegen nyelvet nem beszél min. középfokon. De pl. volt ismerősöm, aki érettségire felsőfokú vizsgát tett spanyolból és franciából, de nem tudott érdemben sem angolul, sem németül. Nem volt gáz.

2021. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
3: régebben olvastam egy ilyen felmérést hogy Magyarország a második legrosszabb ebből a szempontból Európában, szinte mindenhol máshol tudnak válaszolni angolul ha mondjuk útbaigazítást kérsz, Magyarországon kb minden 3. ember csak.
2021. febr. 21. 12:29
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Ha boldogul nélküle, akkor miért érdekelne, miért gondolnék róla bármi rosszat?

Ne haragudjunk, de az nem “érv”, hogy jaj mert nem tud segíteni a külföldieknek. Egyrészt mi vagyunk itthon, kint én sem várnám el, hogy tudjon valaki magyarul, másrészt hiába beszélsz angolul (egyébként ezt úgy állítod be, mintha más idegen nyelv ismerete nem is számítana nyelvtudásnak), ha nem tudod, hol van pl az adott hely, amit keres az illető. Azt már meg sem említem, hogy sok ember meg beszél, de nem segít, a nyelvtudás nélküli (ezt pl Olaszországban tapasztaltam sokszor) meg kézzel-lábbal is, de mindent megpróbál.

2021. febr. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Én csak abból indulok ki hogy az interneten is a legtöbb oldal, a játékok meg a zenék meg szinte minden angolul van ezért furcsa számomra hogy valaki így lekorlátozza magát. De ha őt nem zavarja engem se zavar de ha alkalom adódik és nem tud alap dolgokat sem az gáz szerintem.
2021. febr. 21. 13:03
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a lényeg, hogy angolul beszéljen, hanem a magyaron kívül bármilyen nyelven még meg tudjon szólalni, legyen az pl. német vagy más.
2021. febr. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Én azt mondom (tapasztalatból) hogy mindenki olyan nyelvet tanuljon amelyik érdekli (és amelyet majd a saját életében hasznosíthat) különben csak megutálja a nyelvtanulást. Mind angolul mind németül tanultam, de senkire nem erőltetném egyiket se. Van akit az ázsiai nyelvek érdekelnek, van akit a közel-keleti nyelvek stb. Tény hogy több magyar kéne tudjon valamilyen idegen nyelven de nem kell mindenkit ugyanabba a dobozba belekényszeríteni.

És nem Európának kell tanulni hanem saját magunknak.

2021. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Akkor abban megegyezhetünk hogy legalább 1 választott nyelven illene beszélni egy fiatalnak?


Én csak azért írtam az angolt mert világnyelv

2021. febr. 21. 13:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!