Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A süketeket mennyire zavarja...

A süketeket mennyire zavarja hogy a maszk miatt még szájról se tudnak olvasni?

Figyelt kérdés
Csak elképzelni tudom milyen marha idegesítő lehet..

2021. márc. 15. 09:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Volt emiatt kezdeményezés is, vannak olyan maszkok, ahol a szájrész valamilyen átlátszó anyagból van, hogy ők is tudjanak kommunikálni.

Velem fészen jött szembe, de csak egyszer, úgyhogy ez alapján nem nagyon karolták fel.

2021. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Igen, csak egy része átlátszó máskülönben nem lehetne benne levegőt kapni.

[link]

[link]

2021. márc. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kertész Körte válasza:
24%
Először is, tiszteljük meg őket is, ezért siketek*, másrészről ha szerencséje van, akkor találhat olyan közösséget, társaságot, ahol plexiből készült "maszkot" viselnek.
2021. márc. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen csak gondolom ha elmegy a postára ott nem fog a pénztáros ilyen átlátszó cuccot viselni.
2021. márc. 15. 16:40
 5/13 A kérdező kommentje:

Ha 'i'-t írok 'ü' helyett akkor azzal jobban tisztelem őket? Nem tudtam hogy még egy betű különbséggel is meg lehet sérteni valakit, nyilván nem ez volt a célom.

És ha azt írnám hogy siket cügány vagy süket cigány akkor melyik a sértőbb?

2021. márc. 15. 22:28
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem értem én sem hogy miért nem mindegy, hiszen a süket normális szó, nem szleng, nem is sértő. Valamiért a siketet használják viszont, fogalmam sincs miért.
2021. márc. 16. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
88%

A süket szó főleg a siketeket zavarja, amiatt, hogy sokak szerint van némi pejoratív felhangja, kvázi lehülyézed vele a másikat ("süket vagy hogy sose figyelsz rám?!").

Ezért részesítik előnyben a siket vagy hallássérült kifejezést.


Mivel te nem sértően használtad, így igazából nem gond, de érdemes észben tartani, hogyha a társaságodban ilyen ember van, akkor illőbb I betűzni.


Ez olyan, mint a néger. Nálunk tök normális szó, a feketék megjelölése, nem sértőbb, mint a magyar, európai, stb. Ellenben mivel amerikában a nigger, mint olyan, sértő, ezért a mi néger szavunknak is van pejoratív áthallása: külföldiek társaságában emiatt nem szerencsés használni, ha nem akarsz magyarázkodni.

Kb hasonló a süket/siket pár is, lehet, hogy te nem úgy gondolod, de inkább figyelj oda, ha nem akarsz sértődést.

2021. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért a néger szóval nem hasonlítanám össze. Mert annak a szónak a változatait mint pl negro (portugál), niger (latin) negre (francia) ami eredetileg ártalmatlan volt, elkezdtékna a rabszolgákra használni, később az angol nyelvbe is belekerült, ahol csak a rabszolgákra használták ezt a szót. Ezért a 19.századra már kifejezetten negatív jelentése lett. Ezért nem szabad most már használni.
2021. márc. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nyilván nem ugyanaz a kettő, nem is párhuzamba akartam állítani, csak arra rávilágítani, hogy attól, hogy nekem nem sértő egy szó, másnak még lehet az.

De akkor tedd zárójelbe azt a bekezdésemet, a mondandóm többi része attól még ér. :)

2021. márc. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Tessek nevezni inkabb hallasserulteknek, nem biztos hogy siketek, lehetnek nagyothallok is.

Egyebkent akik szajrol olvasnak, annak nagyon idegesito. ha jeleznek, akkor sem tudnak segiteni, mert az emberek 60% fogalma sincs hogyan kell viselkedni hallasserultekkel :)

Minden iskolaban kenne evente egy eloadast tartani a hatranyos helyzetuek eleterol.


Nyilvan van aki hall, de az inkabb nagyothallok kategoriaban tartozik.

2021. márc. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!