Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Habsburg György milyen nyelven...

Habsburg György milyen nyelven tud beszélni?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 6. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
szerintem von Haus aus beszél 3-4 nyelvet....
2021. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Németül biztos.
2021. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 chtt ***** válasza:
100%

A gugli szerint ezt tegnap írta a euronews pont com:

"Magas diplomáciai posztra nem is lehetne alkalmasabb embert találni, mint egy volt királyi dinasztia tagját. A régi uralkodócsaládok és arisztokrata famíliák leszármazottai ugyanis általában számos nyelven beszélnek kitűnően (Habsburg György például 10 nyelven), és habár..."


Nekem ez jobban tetszett:


Amikor Habsburg Györgyöt arról kérdezték, hány nyelvet beszél, visszakérdezett: mi az a szint, amikortól már azt mondjuk, hogy beszélünk egy nyelvet? A válasza tanulságos, idézem:


„a legfontosabb vizsga számomra az, hogy egy nyelven el tudok-e intézni egy telefonhívást, és ha ebben nincsenek problémáim, és föl tudok hívni valakit, aki azon a nyelven beszél, és vele jól tudok kommunikálni, akkor mondom azt, hogy beszélek egy nyelven. … amikor élőben beszélek, az mindig nagyon egyszerű, mert hát szemmel, mimikával, kézzel sok mindent el lehet mutogatni, de telefonon kiderül az igazság: képes vagyok beszélni, vagy nem vagyok képes beszélni.”


Mondjuk, ilyen alapon (ahogy én a telefonnal boldogulok), magyarul se nagyon beszélek... XD

2021. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Magának válaszolt?
2021. ápr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 chtt ***** válasza:
96%
Nem, gondolom, a riporternek, aki megkérdezte tőle. Visszakérdezett, aztán indokolt... vagy ki tudja, de ha bele lehet kötni valamibe, ugye... :)
2021. ápr. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Itt nem a belekötésről van szó, érdekelt, hogy kioktatták-e HGY-t.

De értem az impulzust, én is rosszindulatú vagyok alapból. :D

2021. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 chtt ***** válasza:
94%
Értem, és bocsánat a félreértésért. Én alapból mindig a legjobbat feltételezem, ezért volt furcsa a kérdésed. (Nekem valahogy egyértelműnek tűnt a cikk;) Még egyszer bocs, nem akartalak megbántani. :)
2021. ápr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
98%
Semmi gond. :)
2021. ápr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!