Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van lehetőség cserediák lenni...

Van lehetőség cserediák lenni Németországban ingyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék cserediák lenni de nem jelenleg hanem olyan 3 év múlva,a családomnak nem lenne annyi pénze mint amennyibe kerülne a cserediák program amit találtam.

2021. ápr. 17. 00:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Ehhez jó lenne tudni hogy középiskola vagy egyetem alatt gondoltad, nem feltétlenül ugyanazok a lehetőségek. Ezen kívül az is fontos milyen időtávlatban. Néhány hétre mennél ki, 1-2 félévre vagy egy egész képzésre?


Úgy sejtem nem igazán néztél még utána, hogy működik ez. Nincs olyan, hogy teljesen ingyen, hanem pályázatok vannak ami során kaphatsz felvételt az adott helyre, ami ingyenes, ezen kívül kaphatsz még havonta pénzt szállásra, illetve költőpénzt.


Ebből az következik, hogy számít hova mész és hogyan gazdálkodsz. Vannak drágább és kevésbé drága városok. Ha ügyes vagy és takarékoskodsz, vagy netán munkát is vállalsz kint, akkor még pluszban is kijöhetsz. Drágább városok pl Berlin és talán München is.


Én a DAAD - vel próbálkoztam, csak a vírushelyzet miatt sajnos nem tudtam kimenni. A DAAD BSc alatt leginkább 4 hetes külföldi utakat ajánl, tanulással és sok utazással.

Náluk valahogy úgy működik, hogy kapsz egy 1000-1200€-s keretet (már nem emlékszem pontosan), ebből kell elintézned a szállást (ajánlanak fel kollégiumi férőhelyet), az étkezést (azokon a helyeken ahol néztem volt elég jó áron diák ebéd).


Ezen kívül van náluk lehetőség teljes MSC képzésre is. Ők kifejezetten Németországi helyszínekre tudnak elvinni.


Ha BSc alatt 1-2 félévre mennél akkor leginkább az Erasmus pályázatait nézd meg, náluk több ország is szerepel a listán.

2021. ápr. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!