Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A Scarlett Johansson az...

A Scarlett Johansson az magyarul Skarlát Johanna?

Figyelt kérdés

2021. máj. 3. 15:36
 1/8 hollófernyiges ***** válasza:
83%
Jánosik Piroska.
2021. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 chtt ***** válasza:
85%
Inkább "Jánosfi(a) Vörös" (Piroska:) lenne, ha fordítanánk. Johansson > Johan's son =son of Johan
2021. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Neveket nem fordítunk, alapszabály.
2021. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nem feltétlenül, főleg mivel a Scarlett a keresztnév. Ráadásul a Johansson nekem inkább tűnik skandináv eredetűnek, ami már inkább jelenti azt, hogy Johann gyermeke.

Mint a Niels Holgerson-ban, Holger fia Niels.

Szóval inkább Johann lánya Scarlett.

2021. máj. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 chtt ***** válasza:
74%
Jaj már, #3, ne légy ilyen szigorú, igazad van, de játszani szabad. :) Gondolj csak Keserű Miksára, Ember Tamásra, Bokor Gyurira, Szabó Erzsikére, Ketrec Mikire és társaira... és akkor Vilmosról, a híres dárdarázóról nem is beszéltem. :)))
2021. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 chtt ***** válasza:
100%
Hűű, valaki nagyon nem szeret engem. :)
2021. máj. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Izlandon úgy tudom most is úgy megy az anyakönyvezés, hogy keresztnév - apa fia/lánya. A fia az keresztnév- son, a lánya -dottir. Nem tudom, lehet már eltörölték, de régebben ilyen volt.

Ezek a ~son végű nevek egy része biztosan skandináv eredetű, hogyha nem, akkor el tudom képzelni, hogy ez más (angolszász) országokban is kialakulhatott. Magyarországon is vannak ~fi végződésű vezetéknevek, bár nem annyira elterjedtek.

Ha a Scarlett a skaráltból jöb, és magyar megfelelője a Piroska, akkor én Jánosfi Piroskának mondanám.

De neveket valóban nem fordítunk hivatalosan. 150 éve meg azelőtt volt divat (lásd: Verne Gyula, Luther Márton, stb.).

Uralkodói neveket fordítunk, azok többsége elég tradicionális név, aminek minden európai nyelven megvan a megfelelője.

2021. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hollófernyiges ***** válasza:
48%
Az angliai -son végződésű nevek szinte kivétel nélkül angolszász eredetűek. Amerikában kicsit bonyolultabb a helyzet, sok volt a svéd kivándorló, de azért ott is az angol dominál.
2021. máj. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!