Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angolul tudók! Ebben a videóba...

Angolul tudók! Ebben a videóban a 37-38 másodpercben milyen szó hangzik el?

Figyelt kérdés

[link]


És mit jelent az a szó?


Köszi!



2021. máj. 13. 18:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

9

De buddhista dolgokról beszél azokban meg sok olyan kifejezés van amit nem lehet lefordítani. Itt is egy olyat használ

2021. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11. Szerintem ott nem tibeti nyelven beszél.
2021. máj. 14. 08:05
 13/18 anonim ***** válasza:
47%

Ahogy a 7-es írta: miserliness.

Szó nincs arról, hogy "kemény akcentusa" lenne, mint ahogy 6-os írta. Jól hallható, hogy [z]-t ejt, nem [sz]-et, tehát a silliness, ami [sz]-szel van, nem játszik. De az is jól hallható, hogy az elhangzó [máj] hangsor nem a "my" névmásnak felel meg, mert akkor hangsúlytalan lenne, és akkor a [máj] utáni szótagnak kéne erőteljesebben ejtve lennie. De nem az, ebből következően olyan szót kell keresni, ami kiejtve [májzölinösz]-nek hangzik egy brit anyanyelvű beszélő szájából. Ez csak a miserliness lehet. Azt mondja: "My pride and miserliness."

2021. máj. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
47%

"I imagine all the negativities of my body, speech and mind, in particular my pride and miserliness, leaving my body in the form of dirty yellow coloured horses and black smoke, as I gather all the impure energy from around my navel chakra and throw it away from me, exhaling with force."


[link]

2021. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Lehetséges.

[link]


A fenti linken meghallgattam.


Köszönöm szépen mindenkinek!

2021. máj. 14. 09:47
 16/18 anonim ***** válasza:
23%

Zealness

[link]

A combination between [Zeal] and Kindness.

The state of being the fervor or [tireless] devotion for a person, cause, or ideal and determination in its furtherance.

Adjective

Full of [zeal], ardent, fervent, Affectionate, [benevolence],

Favorable, mild, gentle, and forgiving.


Azaz lelkesedés/szenvedélyesség + kedvesség. Fáradhatatlan elköteleződés valami vagy valaki iránt.

2021. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

16. már megírták a megfejtést. Ott van leírva a szöveg, a forrás.

Zealness-nek ráadásul semmi értelme nem lenne ebben a szövegben.

2021. máj. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#16. Köszönöm, hogy írtál.

#17. Neked is köszönöm, hogy írtál.


Ugyanis a #14. hozzászólásban található linket elfelejtettem megnyitni. Így viszont, hogy újra erre terelődött a szó, most megnéztem.


Köszi! :)

2021. máj. 14. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!