Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szerintetek is a magyar nyelv...

Szerintetek is a magyar nyelv a 3. legnehezebb nyelv?

Figyelt kérdés

1.Kinai

2.Japán

3.Magyar?


2010. aug. 26. 09:54
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
19%
A kínai az tuti a legnehezebb, a japán is ott áll a sorban, de hogy a magyar a 3. azt nehezen képzelem el. A legnehezebb 10-ben azért benne lehet. De nem gondoltál például a szláv nyelvekre, meg a románra meg az ilyenekre? Meg a koreaira? Azok se piskóták ám!
2010. aug. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
2010. aug. 26. 10:00
 3/61 anonim ***** válasza:
65%
a szláv nyelvek egyáltalán nem nehezek,a magyartól egyszerűbbek,nem hiszem,h a magyar 3. lenne
2010. aug. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
21%
én a németet tenném előre, diákszemmel :D
2010. aug. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
87%

Azért mint nyelvtanár (angol-német, tanultam oroszt) gondoljatok bele a következőkbe mint magyar nyelvtani jelenségek, melyekkel egy idegen találkozik!

- hangrendi illeszkedések, toldalékolások nagy száma

- alanyi/tárgyas ragozás, nagyon sok magyar nincsen vele tisztában

- igekötők használata

- egy mondaton belül a szavak elhelyezkedésének viszonylag sok lehetősége (nem kötött szórend)


És ez csak egy pár példa, lehetne még sorolni.

Megnyugtatásul közlöm, hogy a magyar sokkal nehezebb mint a német vagy pl. az orosz, de nem tudom, hogy a kínai vagy a japán után következik.

De nagyon nehéz, tapasztalatból tudom, tanítottam külföldieket.

2010. aug. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
80%
szerintem erre a kérdésre csak az tud válaszolni aki legalább 4-5 nyelven beszél és nem csak hallásra mondja hogy ez meg az a nyelv nehéz. egyébként én 4 nyelven beszélek és meg kell mondjam eddig a magyar nyelvet találtam a legösszetettebbnek, mondjuk hozzáteszem kínait és japánt nem tanultam.
2010. aug. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim válasza:
53%
Igen csak nehéz a nyelvünk. Akár hány külföldivel beszéltem mindegyik azt mondta nagyon nehéz még a Köszönöm szó is. Kínairól nem olvastam még cikket, de japán nyelvről láttam egy pár éve, kis cikket a neten. Közel 180-200 szavuk van csak de a hangsúly miatt más és mást jelenthet. Ha bele gondolok, elég nehéz lehet, bár aki jól tud hangsúlyozni lehet neki könnyebb lenne. Az írásuk is sokkal nehezebb ott szintekre van osztva. 5 szint van ha jól értelmeztem és a főiskolán is 3 ig tanulják.
2010. aug. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
82%

Biztosan állítom hogy minden relatív.

Nem ugyanaz megtanulni mondjuk egy finnek és egy szerbnek a magyar nyelvet, mivel a finnekkel valamilyen szinten nyelvrokonok vagyunk nekik elvileg könnyebb megtanulni. Ugyanígy a románoknak a franciát, lehetne még példákat sorolni nyelvrokonságra.

2010. aug. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
86%
A kínai nem olyan nehéz, csak ha le is akarod írni!
2010. aug. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

[link]


Már bocs, de ez a link egy vadbaromság.


"A világon egyedül a szlovák nyelvnek van 7 esete (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Instrumentál a Vokatív), kiemelt szavai (i – y), a melléknevek és igék ragozása. Tulajdonképpen a szlovák nyelvben ragozni kell az összes szófajt."


Ez ugyanígy van a horvátban is, mégis érdekes módon azt a legkönnyebbek közé teszi. Ez egy hülyeség.

2010. aug. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!