Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Azt a szót hogy "maca" hogyan...

Azt a szót hogy "maca" hogyan kell kiejteni magyarul?

Figyelt kérdés

A Maca gyökérre gondolok, eddig csak angolul hallottam a kiejtését, de nem merek bemenni a boltba megkérdezni van-e nekik, mert félek rosszul mondom, vagy ha meg angol kiejtéssel akkor nem értik.


Kínosan érzem magam hogy ezt meg kellett kérdezzem, de inkább itt, mint a boltban emberek előtt...xd


Köszönöm szépen a választ! ツ



2021. júl. 10. 01:13
 1/10 anonim válasza:
0%
"Meka"😉🥇
2021. júl. 10. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Az első válaszolót nem is értem, hogy lett neki Meka? Mindegyik nyelven inkább a Maka-hoz áll közelebb, vagy Máká, de semmiképp nem Meka.
2021. júl. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
Mutass képet róla ha nem értik.
2021. júl. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

A kérdezőnek a következő kettő valamelyikét javaslom, talán az Organiqa jobb ízre, de ki lehet próbálni mindkettőt.

[link]

[link]

2021. júl. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kedves első válaszoló, aki még privátban is zargat, vajon milyen nyelven olvastatta fel a felolvasóprogrammal a maca szót, hogy Meka lett? Vagy talán a hallása rossz? 🤔🙄
2021. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Megvan a fordító bosnyák nyelvként ismeri fel, de a Maca soha nem volt Bosnyák. Leginkább perui, ahol spanyolul beszélnek. Spanyolul meg Mákát mond ki, ha beírjuk felolvastatni.
2021. júl. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én a 4. vagyok. Szerintem is nagyjából Maka a helyes kiejtés itt magyar honban, de akár kérheted "fonetikusan" is a boltban, meg fogják érteni. A legfontosabb megvenni és alkalmazni, szerintem a kiejtésére nem kell ennyi energiát fektetni. Ha az interneten rendeled meg, akár későbbi személyes átvétellel, úgy nem is kell kimondanod a szót, csak a hogy ki rendelte,a vagy bemondani a rendelési számot. Bár tudom, nem ez volt az eredeti kérdés.
2021. júl. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
#1 jól mondja, vagyis nálunk így mondják (Fehérvár)
2021. júl. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8 Bosnyákok vagytok?
2021. júl. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! 💖
2021. júl. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!