Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A német nyelvben van tegező...

A német nyelvben van tegező és magázó forma?

Figyelt kérdés

2021. júl. 28. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
van
2021. júl. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
általában ha tegezzük az előttünk állót, akkor "du", ha pedig magázzuk, akkor Sie (nem összekeverendő a sie-vel, ami a T/3!)
2021. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező, milyen szinten vagy németből...?? Ezt eléggé alapszinten is tudják már a tanítványaim...
2021. júl. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Semmilyen szinten nem vagyok németből, nem is tanulom és nem is állítottam ilyet. Nem a nyelvtanfolyam kategóriában van a kérdés...

Egy német ember írt nekem magyar nyelven levelet magázó formában és annak kapcsán merült fel bennem az a kérdés, hogy az ő nyelvén is van-e magázó forma, mert ha nincs, akkor nehezebb lehet számára megérteni a magyart.


#3. "Kérdező, milyen szinten vagy németből...?? Ezt eléggé alapszinten is tudják már a tanítványaim..." Elég alapszint LENNE, hogy ne láss bele a kérdésbe olyat, amiről szó sincs! Ráadásul még csak nem is válaszoltál, csak beszóltál, hogy felvágj azzal, hogy neked tanítványaid vannak.


Csak szólok, hogy ügyesebb felhasználók úgy csinálják, hogy először legalább megpróbálnak a kérdésre válaszolni és csak azután OFFolnak...

Alapszint.


Olvasd el a szabályzatot tancsikám, tartsd be, aztán oszd az észt!

2021. júl. 28. 18:46
 5/7 A kérdező kommentje:
#1, #2. Köszi!
2021. júl. 28. 18:47
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Továbbá lényegesen kevésbé tegeződősek, mint a magyarok. (Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de ez is indokol(hat)ja, hogy az ismerősöd magázódva írt).
2021. júl. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Semmi gond, hogy megírtad, ez hasznos információ számomra!
2021. júl. 31. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!