Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Magyarul is "követhetjük" a...

Magyarul is "követhetjük" a szabályokat, vagy csak angolból tükörfordítok?

Figyelt kérdés
Igen, tudom, hogy a szabályokat betartani, meg a szabályoknak engedelmeskedni is lehet, de arra vagyok kíváncsi, hogy a "követés" is jó változata-e ennek.

2021. aug. 19. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy követhetjük. És akkor szabálykövetők leszünk ;)
2021. aug. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. aug. 19. 16:02
 3/5 BringaManó ***** válasza:

szoktak ilyet mondani magyarul, nem? akkor mi a kérdés?


(lehet, hogy "tükörfordítással" jött, nem tudom, mindegy is... vagy akkor "nem magyarul" van?)

2021. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Aközött van a különbség, hogy magyarul létezik-e. Van, hogy véletlenül "tükörfordítható" valami két nyelv között, és van, ami tényleges átvétel (pl. az állatkert, a porszívó, a hűtőszekrény szavak német szóösszetételekből lettek tükörfordítva). De most ha azt mondom, hogy "sportot csinálok", az magyarul helytelen, hiába "do sports" az angol kifejezés.


Azt nem tudtam hirtelen, hogy a "szabályt követni" tényleg így van-e helyesen magyarul, vagy az angolul tudó agyam okoskodik-e megint.

2021. aug. 21. 22:54
 5/5 BringaManó ***** válasza:

ahá, tehát tényleg nem tudtad, hogy mondunk-e ilyet, értem. oké, akkor értetlenkedés visszaszívva. :-)

(lehet, hogy gyorsabb gugliba beírni, hogy pl. szabályt követ, de ha a GYK szimpatikusabb, akkor ez is egy megoldás... :-)

2021. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!