Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A portugál tényleg jóval...

A portugál tényleg jóval nehezebb mint a spanyol nyelv?

Figyelt kérdés

A kettő közül az egyiken gondolkodom, de a portugálban jobban tetszik, hogy olyan érdekes kiejtése van.


Ha valaki esetleg mindkét nyelvet jól ismeri, melyiket egyszerűbb elsajátítani?


Angolul is anyanyelvi szinten beszélek, így nem csak magyar források jönnek szóba.



2021. okt. 2. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Én 15 éves koromban kezdtem spanyolul tanulni, mondjuk úgy, hogy a passzív része egészen jól megy (ha olvasok vmi spanyol szöveget, vagy hallok egy zenét vagy filmet, többnyire teljesen megértem). A beszéd már kissé nehezebb számomra, valahogy nehézkesen tudom csak kifejezni magamat. A portugált is megértem valamennyire, bizonyos mértékben hasonlít a spanyolra, bár - ahogyan írod - a kiejtés tényleg érdekes. Szerintem kezdd a spanyollal, aztán majd belejössz a portugálba is. Én pl. sosem néztem utána, hogy milyen ragozási minták vannak a spanyolban (mint pl. az angolban a past perfect meg hasonlók), hanem egész mondatokat tanultam, aztán elkezdtem szövegeket fordítani, az ismeretlen szavakat meg kikerestem. De ha valaki megkérdezné tőlem, hogy milyen nyelvtani szabályok vannak, vagy milyen a szórend, hát fogalmam sincsen. Nálam ez úgymond spontán jön.
2021. okt. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal összetettebb a kiejtése, mint a spanyolé, emiatt jelentősen nehezebb jól elsajátítani a portugált. És az európai és a brazil változat közötti kiejtésbéli eltérés sem éppen elhanyagolható.
2021. okt. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm tanulta mindkettőt, de a portugált hamar abbahagyta, mondván egyrészt borzasztó másrészt ki se tudta mondani. Maradt a spanyolnál, azt szereti
2021. okt. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!