Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha a "periodt"angol szleng...

Ha a "periodt"angol szleng jelentése a pont,akkor mégis mi köze van a melegekhez?

Figyelt kérdés

2021. okt. 24. 20:22
 1/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
33%

Hol jelent ez pontot az idoszak?

ahogy szlengben barmit jelenthet barmi igy mindketot is

2021. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

Egyáltalán milyen környezetben szerepelt ez a kifejezés?

Mert így szövegkörnyezet nélkül szó szerint végtelen a lehetőség, főleg ha szleng.

2021. okt. 25. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat azt elfelejtettem odaírni,néha láttam Instagramon hogy csak így magába vagy valamilyen szóval összekötve volt leírva,és itt gyakorin láttam olyan válaszokat hogy a melegekre utal.
2021. okt. 25. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
#1: Kérdésedre a válasz: Amerikában jelent mondatvégi pontot (is) a period. Használják kimondva is, amikor kategorikusan, ellentmondást nem tűrően kijelentenek valamit, pl. "You're grounded. Period." - 'Szobafogságon vagy és pont/punktum/kész/vita lezárva.'
2021. okt. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

A "periodt" a "period" szándékosan helytelenül írt alakja.

(Valaki szerint ez menő..)

Olyan értelemben használják így, amit a #4-es írt.


Egyébként a period további jelentései:

- (történeti) időszak

- mondatvégi pont

- tanóra (We have six periods of science a week)

- ami a nőknek van havonta...


Semmi köze a melegekhez. Valamit félreértettél.

2021. okt. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
75%

#5

Szerintem azért hitte a kérdező, hogy köze van a melegekhez mert mind angolul, mind magyarul néha beszólogatnak így a melegeknek. Így, hogy valami ilyesmit mondanak amikor hisztériásabban viselkedik valaki "Mi van? Megjött?" vagy valami hasonló.

2021. okt. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!