Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a jelentésbeli különbség...

Mi a jelentésbeli különbség az alábbi igék között (lengyel)?

Figyelt kérdés

1. słuchać

2. słyszeć

3. słuchać


4. potrafić

5. umieć

6. móć

7. znać


8. iść

9. jechać

10. jeździć


11. prać

12. myć



Válaszaitokat köszönöm!!



2021. okt. 27. 15:09
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis Roald Dahl: [link]

Jó kis vers szerintem

2021. okt. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%

Vicces, hogy a felét annak, amit írtam abszolút félreértetted vagy csak nem akartad megérteni, végülis tökmindegy, mert mindkét esetben rólad állít ki szegénységi bizonyítványt.


A sing - sang - sung példát egyáltalán nem sikerült megértened, szó nem volt igeidők közti különbségekről (főleg, hogy a harmadik alak az egy participium, tehát önállóan nem egy ige, hogy te is értsed). Azért hoztam ezt a példát, hogy prezentáljam, hogy az angol nyelv van annyira flektáló, mint izoláló, azaz sokkal "részletgazdagabb", mint ahogy te laikusként gondolod. Morfológiai szempontból (alaktani, csak hogy értsed), igenis változatos nyelv az angol és, ismétlem, egyáltalán nem igeidő megkülönböztetésről beszéltem, hanem a szóalakok variabilitásáról. Ez főneveknél is ugyanúgy jelen van (foot - feet), nem csak igéknél.


"Meg nem vagyok nyelvész, csak hobbiból olvasok nyelvészeti cikkeket szóval bocsánat Dr. anonim PhD. "

Erre csak annyit reagálnék, hogy az ilyen gyerekes megnyilvánulás is általában annak a jele, hogy kifogyott az adott illető az érvekből és köze sincs a témához. Egyébként te kezdtél el nyelvészeti kifejezésekkel dobálózni, csak az a baj, hogyha az ember nem ért valamihez, akkor sokszor jobb ha csöndben marad és így nem mond banális hülyeségeket.


"És ez most hogy jön ide, hogy hány angol tud mandarinul? A mandarin alapvetően a magyaroknak elvileg még könnyebben menne mint egy angolnak ha jó módszerrel oktatják."

Menj vissza és olvasd el még párszor, amit én írtam, hátha nem menthetetlen a szövegértésed. Nem tudom hol olvastál mandarinul tudó angolokról az írásomban.


"Köszönöm a feltételezgetéseket, de cáfolnálak ha nem haragszol érte. Mivel sajnálatos módon kötelező tantárgy volt még annak idején az iskolában, pedig sok másik nyelvet szívesebben tanulna az ember abban az életkorban. Vagy neked az iskola tanórák olcsó TV-s moslékok?"

Mégha nincsenek is TVs moslékok szintjén, én azért nem lennék annyira büszke magamra, hogyha az össz angol tudásom a középsulis tanulmányaimból származna, tudván, hogy milyen szegényes a magyar idegennyelv oktatás. Általában megtanítanak egy, a valóságtól igen eltérő "tankönyvnyelvet", ami kb semmire nem jó...


"És azért mondom, hogy fanyalodni mert számomra egy unalmas nyelv az angol és már hányingerem van tőle mert sajnos még a csempék közül is az folyik."

Számomra mindent elárul az, ahogy nyilatkozol a nyelvről, jó frusztrált lehetsz, ha már egy ilyen dolog is ekkora "hányingert" vált ki belőled. Egyébként erősen kétlem, hogy hemzsegnének nálad a Dostoyevsky és hasonló kaliberű szépirodalmi művek, ha még a saját anyanyelveden is képtelen voltál megérteni egy észérvekkel alátámasztott szöveget.

2021. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Oké, most már Nyugi!
2021. okt. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
0%

"Számomra mindent elárul az, ahogy nyilatkozol a nyelvről, jó frusztrált lehetsz, ha már egy ilyen dolog is ekkora "hányingert" vált ki belőled. Egyébként erősen kétlem, hogy hemzsegnének nálad a Dostoyevsky és hasonló kaliberű szépirodalmi művek, ha még a saját anyanyelveden is képtelen voltál megérteni egy észérvekkel alátámasztott szöveget."

Ha megkérhetlek te csak ne feltételezgess dolgokat rólam. Attól mert te nem nézed ki valakiből, hogy milyen könyveket olvas attól még nem lesz igazad.

Azt meg nem frusztráltság csak mert már rosszul tudnál lenni valamitől ami éjjel-nappal ömlik az arcodba akaratod ellenére. Meg neked miért baj az ha valaki ki nem állhatja az angolt? Talán kötelező lenne imádnom? Nem hinném.


"Mégha nincsenek is TVs moslékok szintjén, én azért nem lennék annyira büszke magamra, hogyha az össz angol tudásom a középsulis tanulmányaimból származna, tudván, hogy milyen szegényes a magyar idegennyelv oktatás. Általában megtanítanak egy, a valóságtól igen eltérő "tankönyvnyelvet", ami kb semmire nem jó..."

Ki beszélt itt KÖZÉP iskoláról? És mivel tudtommal ez még mindig nem angol nyelvterület így kit igaz Magyarországon, hogy nem olyan angolt beszél mint az anyanyelvűek? Meg hát képzeld, más országokban is "tankönyvnyelvet" oktatnak bármilyen nyelv esetén. Szóval ez nem a Magyar oktatás hibája.


"Menj vissza és olvasd el még párszor, amit én írtam, hátha nem menthetetlen a szövegértésed. Nem tudom hol olvastál mandarinul tudó angolokról az írásomban."

Ez van emberek vagyunk, hibázhatunk mondjuk félreolvasással is. De köszönöm, hogy egy hibáért már is a szövegértésemet támadod. Nagyon felnőttes.


"Erre csak annyit reagálnék, hogy az ilyen gyerekes megnyilvánulás is általában annak a jele, hogy kifogyott az adott illető az érvekből és köze sincs a témához. Egyébként te kezdtél el nyelvészeti kifejezésekkel dobálózni, csak az a baj, hogyha az ember nem ért valamihez, akkor sokszor jobb ha csöndben marad és így nem mond banális hülyeségeket."

Gyerekes? Gondolom nem ismered a szarkazmust. Amúgy meg ez van nem mindenki hiszi azt, hogy 'az angol hű de gyönyörű mert amcsik beszélik és világnyelv'. Attól mert neked banális hülyeség az, hogy egyeseknek az angol nem részletes míg neked pedig az, hát azzal nem tudom mit kéne kezdeni. Mivel van akinek vannak referencia pontja a németen és angolon kívül is így meg eshet az ilyesmi. De csak mert nem egy az álláspontunk attól még nem lesz banális hülyeség valami.


"(főleg, hogy a harmadik alak az egy participium, tehát önállóan nem egy ige, hogy te is értsed)."

A bújtatott lehülyézést pedig egyenesen köszönöm. Másra az életben már nem is vágyhatnék. (Khmm ez szarkazmus volt, mielőtt erre is azt mondanád gyerekeskedés.)


"Azért hoztam ezt a példát, hogy prezentáljam, hogy az angol nyelv van annyira flektáló, mint izoláló, azaz sokkal "részletgazdagabb", mint ahogy te laikusként gondolod. Morfológiai szempontból (alaktani, csak hogy értsed), igenis változatos nyelv az angol és, ismétlem, egyáltalán nem igeidő megkülönböztetésről beszéltem, hanem a szóalakok variabilitásáról. Ez főneveknél is ugyanúgy jelen van (foot - feet), nem csak igéknél."

Hát a 'sing' és 'sung' neked hol nem igeidő? Láthatóan jelen és múlt idejű formában van és attól mert a 'sang' fordítása 'énekelte' és nem pedig 'énekelt' attól még múlt idejű idealaknak számít. A foot-feet pedig csak rendhagyó szópár a többesszám esetén.

És az külön jó, hogy magadat nem nevezed 'laikusnak' mikor valószínűleg te se nyelvészetből doktoráltál.


Na de hagyjuk, mert nincs kedvem ahhoz, hogy miattad tiltassák a fiókomat. Szóval... Do svidaniya, tovarishch!

2021. okt. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem is hagyjuk, az értő olvasás nem az erősséged és kész. Egyébként, többek között, nyelvészetet is tanulok, sőt a kutatásom is nyelvészeti témájú, szóval egy kicsit relevánsabb a véleményem a témában, már csak azért is, mert semmit, de semmit nem sikerült felfognod abból, amit leírtam.


¡Adiós, lentico!;D

2021. okt. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
40%
Ehhez hozzáfűznék nem is egy dolgot, hogy miben tévedsz. De most kivételt teszek és nem fejtem ki a téves felvetéseidet. :)
2021. okt. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!