Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Létezik osztrák nyelv?

Létezik osztrák nyelv?

Figyelt kérdés

2022. jan. 10. 19:23
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs külön nyelv, csak dialektus, de az se "osztrák", hanem ahány tartomány, sőt kisebb földrajzi egység, annyi féle...!
2022. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan német szavak, amiket csak az osztrákok használnak, a németek nem, de amúgy nincs külön osztrák nyelv. De ugyanez igaz a svájci németre is, a "Schwiizerdütsch"-re, az is olyan mintha egy külön nyelv lenne, pedig csak ottani dialektus.
2022. jan. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Kicsit off. Az irodalmi olasz (ahogy az újságok vannak, vagy a híradóban beszélnek), és a hétköznapi olasz annyira különbözik, hogy szinte két külön nyelv. Hivatalosan csak nyelvjárásnak, dialektusnak számít, de egy kuma szót sem lehet belőle megérteni, hiába tud vki olaszul. Az ausztrál angol is kb ugyanígy.
2022. jan. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
3: nem tudom, milyen tartományban voltál, de pont az olasznál nincsenek akkora különbségek, hogy külön nyelvnek tartanám... Pedig jártam Dél-Tiroltól kezdve a csizma sarkáig....
2022. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Osztrák nyelvjárás van. Persze ez valójában osztrák nyelvjárások és az irodalmi német keveréke.
2022. jan. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs, csak erös dialektus. Nekem nehezsegem van öket megerteni, pedig jol tudok nemetül, nemet nyelvü orszagban elek. Kb. olyan, mint a svajci nemet.
2022. jan. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!