Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van ezekben a mondatokba...

Miért van ezekben a mondatokban zu? Ide miért kell?

Figyelt kérdés

A zu+Infinitives szerkezetet és annak részeit néztem át és azt ÉRTEM. Azzal nincs baj. Szóval alapból az elmélet oké.


Azonban láttam a könyvben egy példafeladatot ahol igazából nem értem, hogy miért került oda a zu szócska.


Szóval pl.: wir beginnen zu arbeiten.

Ide miért kell zu? Elkezdünk dolgozni. Nem összetett, nincs benne kötőszó.

Miért nem csak simán wir beginnen arbeiten.


Ill. mitől függ ha egy sima mondatba aminek 2 igéje van, bekerül oda a zu vagy sem?


Tehát pl.:

Wir beginnen spiepen.

Wir befinnen zu spielen.


Melyik akkor a helyes? V mitől függ hogy egy ilyen egyszerű mondatba kerül-e zu v sem?


Volt meg egy mondat ahol szintén nem világos miért van.


Péter versuchte nachsichtig zu lächeln.

Ide megint minek kell a zu?


Szóval az nem világos, hogy bizonyos mondatokban kell-e zu, v nem, v mi a különbség?


Azt tudom hogy vannak szavak amik nem allnak zu-val az oke.



2022. jan. 18. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el itt!


[link]


Vannak bizonyos igék, amik után nem kell... És más igék után meg kell ZU.

2022. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szóval ha jól ertem ez nem "valasztas kerdese"?
2022. jan. 18. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2: nem bizony!


Általánosságban kell, de vannak azok a bizonyos kivételek, amiket az elején felsorol. Módbeli segédigék, érzékelést jelentő igék, plusz a többi...

2022. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 igen azt tudom, hogy azoknál nem lehet de azt írtam is. Pl sehen ige is ilyen.


De most én azokra az igékre gondolok, amikkel állhat a zu de hol látom hogy oda van írva, hol nem.


Ezért írtam a fenti példamondatokat hogy azok esetében nem értem, mikor hogy van.


Hiszen pl.: az arbeiten ige állhat zu-val. De így is, úgy is láttam mar leírva és nem tudom mi a különbség.


Abban az esetben ha egy egyszerű mondatról van szó ahol nem a "dass" kötőszót akarom leváltani.


Tehát hogy mitől függ, hogy wir beginnen arbeiten vagy wir beginnen zu arbeiten?

2022. jan. 18. 18:48
 5/13 anonim ***** válasza:

De hát ott van felsorolva KONKRÉTAN a linken, hogy a "beginnen" után KELL a zu!


"Der Infinitiv steht mit zu:


1. nach den meisten Verben: beginnen, beschließen, versprechen, vorschlagen, bitten, scheinen, glauben, vergessen, empfehlen, pflegen, befehlen, verbieten u. a. m. "

2022. jan. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Olvastam amit küldtél, de még most sem világos teljesen ezert örülnék ha valaki egyszerűen leírná.


Es nyilván azért itt kérdezem, mert a neten semmi erre vonatkozó specifikus dolgot nem találtam.

2022. jan. 18. 18:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha neked egy német nyelvtanítós weboldal nem specifikus, akkor tényleg nem tudok mit mondani....


Kikeresheted a Duden oldalán is, ugyanezt fogja írni.

2022. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Tessék itt van magyarul... De a tartalma ugyanaz!


[link]

2022. jan. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

a második lemaradt:


[link]

2022. jan. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
46%
A zu+infinitiv egy leegyszerűsített nyelvtani szerkezet annak céljából,hogy alanyazonosság esetén ne tegyük ki még egyszer az alanyt és a ragozott igét.Természetesen vannak olyan mondatok is,amelyek zu+infinitív nélkül használatosak,de azokból kevés van.Jelentősége:egy ragozott ige és egy főnévi igenév összekapcsolása a "hogy" kötőszó kikerülése érdekében.Ezáltal egyszerűbbé válik a mondat.Pl.Ich habe vergessen den Brief zu schreiben.(elfelejtettem a levelet megírni.Ez magyarul körülírás nélkül így hangzana:elfelejtettem,hogy megírjam a levelet.)A zu+ infinitívnek ezenkívül még hat hasonló szerkezetes alakja van:scheinen zu+ inf.,haben zu+inf,sein zu+inf.,um zu+inf,ohne zu+inf és statt zu+inf.
2022. jan. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!