Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Milyen Magyarországon a...

Milyen Magyarországon a középiskolai latin nyelvoktatás? Megéri felvenni 2. idegen nyelvnek?

Figyelt kérdés

2022. febr. 1. 17:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem. Te nem azért szeretnél latin nyelvtanár lenni, mert szereted ezt? Van ember, aki olyasmit akar csinálni, amit nem szeret? Ez nekem idegen.
2022. febr. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1: Szerintem tanulni akarja, nem tanítani.

Akkor éri meg, ha érdekel. Sok haszna nincs, orvosi területen kívül szinte soha nem lehet hasznát venni. Ha nagyon unatkozol, azt érzed hogy lenne kapacitásod még egy nyelvet tanulni, akkor jó döntés lehet. Veszteni nem vesztesz vele. Bár én lehet inkább egy németet vennék fel (angol mellé), már csak a hasznossága miatt.

2022. febr. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazad van. a második bekezdésben is.
2022. febr. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, hobbiból megéri, minden más szempontból csak akkor, ha valami olyat tanulsz, ahova kell, értem itt a jogot, történelmet, teológiát, egészségügyet.

Egyébként pedig latinkodj magadnak, találhatsz Interneten társakat is hozzá.

2022. febr. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy tanítják?

Az iskolában fordítást tanultok, meg feladják a szavakat, nyelvtant, hogy tanuld meg. Nem tanítanak szöveget érteni, beszédet érteni, írni, beszélni, csak fordítani.

Így történt, hogy sokáig nem értettem a szöveget, csak a szöveg alapján emlékeztem a fordításra.

2022. febr. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sok haszna nincs, orvosi területen kívül szinte soha nem lehet hasznát venni."


Hát nekem nagyon megérte a 8 éves latin (gimnázium, egyetem). Amikor ezt (is) válaszottam, még nem tudtam, hogy egy olyan nyugati országban fogok élni, ahol újlatin a nyelv.

Hihetetlenül sokat segített, úgy a nyelvtanban, mint a szavak és azok nemét illetően.

2022. febr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!