Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebben nyelv...

Melyik a legkönnyebben nyelv a világon?

Figyelt kérdés

2022. febr. 5. 10:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
legkönnyebb *
2022. febr. 5. 10:17
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Ami az anyanyelved. Ha a magyar akkor az. Ha a kínai akkor az.

Tanulni viszont az angolt mondanám, hisz azt lehet a legkönnyebben elérni. Neten rengeteg gyakorló feladat van, szinte minden (kis)városban indul angol nyelvtanfolyam stb.

Míg ugyanez mondjuk a koreai nyelvről nem feltétlen mondhatóak el.

2022. febr. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy kinek melyik nyelv a "legkönnyebb a világon", attól függ, mi az anyanyelve. Egy angolnak pl. a norvég vagy svéd könnyű, egy koreainak viszont a kínai (mandarin). A szláv nyelvcsaládba tartozó nemzetek között könnyű az átjárás.

Egy magyarnak az angol pl azért nem könnyű, mert a mi nyelvünk toldalékoló, és a mondatszerkesztési logikánk is teljesen eltérő. Nekünk talán a török a legkönnyebb?

2022. febr. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
7%

Az emoji, vagy kressz.

Legtöbször univerzálisan érthető jelrendszer, de ha még egy egy elemeit nem is értjük hamar tanulhatóak.

2022. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Állítólag az indonéz, egyes elméletek szerint.

1945 óta létezik, mesterségesen alkották meg, hogy az immár független Indonéziának legyen saját hivatalos nyelve, elvileg azért is könnyű megtanulni, mert nem sok száz/ezer éve alakult, anem csak gyorsan összerakták, de nekem eléggé török-arab-polinéz keverék. Igazából túl sokat nem foglalkoztam vele.


De amúgy az eszperantó a legkönnyebb, vagyis annak kéne lennie, az is mesterséges keveréknyelv, amit pont egy semleges nemzetközi segédnyelvnek hoztak létre. A csavar ott van, hogy közben viszont pont a legnehezebb nyelvekből vették az alapot hozzá (pl. magyar és japán), és nagyon ragozó. De mikor elkezded, az alapoknál pont olyan, mintha egy újlatin lenne, aztán később jönnek a germán és szláv eredetű kifejezések.


De általában igaz, hogy ami nagyon régi, mint pl. a magyar, az már annyit alakult az évszázadok alatt, hogy emiatt bonyolultabb a nyelvtana. Bár szerintem a magyar annyiban könnyű, csak már csak 3 igeidőt használunk, mert közben lekopott a többi, míg az angol 12-t. Véleményem szerint semmi haszna.


Amúgy meg azt mondom, hogy ami érdekel, az a legkönnyebb. Én 19 éve tanulok angolul, használom is naponta, mégse megy igazán. De amúgy utálom, csak kényszer, mert elvárás mindenhol. Én mindent olaszul meg spanyolul használok, azokat 2 év alatt sokkal jobban megtanultam, mert szeretem, ezáltal jobban tudom tanulni is. Mondom ezt úgy, hogy eddig 43 nyelvet álltam neki tanulni, mert ez a hobbim, de sokat az elején abbahagytam, mert nem éreztem magamhoz közel.

2022. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%
A jelbeszed. Ha megtanultad az egesz vilagon mindenkivel tudsz jelelni aki erti, mert bar maskepp forditjak hangra, de ugyanaz a jel mindenhol. Ugy hogy ha megtanultad az egesz vilagon a legkonnyebb kommunikalni vele.
2022. febr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
12%

A kresz márpedig egy nyelv.

Jel és jelentés, egy rendszerben.

Épp annyira nyelv mint az informatikai programozási nyelvek.


A kresznél egyszerűbb nyelvek nem nagyon vannak.

2022. febr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
52%

Objektíven mérve néhány átgondoltan megszerkesztett korszerű "mesterséges" nyelvet mondanék. Az objektív szempont, hogy nem NEKED legkönnyebb, mert anyanyelved, vagy ahhoz hasonló, hanem ha statisztikailag minden ember nyelvtanulásra fordított, ehhez szükséges idejének az átlagát számolnánk.

A valós gyakorlati hátrányuk, hogy ezeknek nincs természetes anyanyelvű bázisa, akikkel gyakorolni lehetne, illetve akiknek a jelenléte motiválna a tanulásra. Ezekkel kvázi szubjektíven is számolni kell, szóval a valós válaszom mégis a legszélesebb körben beszélt, a természetes nyelvek között viszonylag legkönnyebb nyelv, ami mégis az angol lesz.


Elméletileg, ha egyedül, vagy kisebb, zárt körben akarnád használni a nyelvet, és ez neked éppen olyan elég lenne, akkor biztos azt mondanám, hogy interlingva, idő, vagy eszperantó.

2022. febr. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
idő = ido
2022. febr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A Lojban, vagy a Bliss, vagy az UNLWS (Unker nonlinear writing system).


[link]

[link]

[link]



Blissnél nem teljes a nyelvtan, bár a nagy ezeroldalas Szemantográfia (Semantography) tartalmaz nyelvtani elemeket is. A Bliss szókincse viszont eléggé teljes és jól ki van dolgozva.


UNLWS-nél kissé pont fordítva: a nyelvtan elég ki van dolgozva, de a szókincs esetében nem találtam olyan nagy szótárat.


Akár még össze is kombinálhatná valaki a Blisst az UNLWS-sel.


A Lojban esetében vannak olyasfajta kombinátorok, mint a kombinatorikus logikában, illetve a funkcionális programnyelvekben. Aki szereti a Haskell programnyelvet, vagy a lambda-kakulus formalizmusát a matematikában, valószínűleg kedvelné a Lojbant is természetes nyelvként.

2022. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!