Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a legkönnyebb angol...

Melyik a legkönnyebb angol egynyelvű szótár?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok kezdő szinten lévőknek?

2022. febr. 17. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

az Oxford "alap" szótár szerintem jó.

Aztán ha már jobban tudsz, akkor megveheted az advanced learners"-t is.


[link]

2022. febr. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Online-ra gondoltam.
2022. febr. 17. 20:24
 3/8 anonim ***** válasza:
hogy érted, hogy legkönnyebb...?
2022. febr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Online nem értelmezhető a legkönnyebb fogalom, hogyan emeled meg?

Nyugodtan nézd meg a keresett dolgokat mind a négyben, nem olyan fájdalmas dolog az, aztán kialakul, hogy melyiket csíped jobban:

[link] (ez az oxford)

[link]

[link]

[link]


Szerintem amúgy ez a kérdés tökéletesen értelmetlen, ha van eszük, márpedig van, akkor mindegyikben hasonló magyarázatok és hasonló kaliberű példamondatok vannak. Tán kivéve a webstert, ami végül is nem birodalmi.

2022. febr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az online-t úgy értem, hogy böngészőn keresztül megtekinthető. (Lehetőleg Firefox kompatibilis.)
2022. febr. 18. 15:51
 6/8 A kérdező kommentje:
A "legkönnyebb" az úgy értem, hogy a legkönnyebben érthető. Mondok rá egy példát. A telefonomra két szótár is le van töltve. A Longman és az Oxford. Mindkettőbe beírom azt, hogy "cat". A Longman ezt hozza ki: "a small animal that is often kept as a pet or used for catching mice (MOUSE). Az Oxford a következő találatot adja: "a small domesticated carnivorous mammal with soft fur, a short snout, and retractable claws. It is widely kept as a pet or for catching mice, and many breeds have been developed." Nos egyértelműen látható, hogy a Longman szótára egyszerű, könnyen érthető kifejezéseket használt. Tehát egy kezdő is megértheti. Az Oxford esetében egy kicsikét kacifántos a megfogalmazás, egy átlag felhasználónak is nehéz lenne ezt az egyszerű főnevet megérteni. Azaz egy másik szótárt is be kellene vetnie. Vagy ha már megunta a keresgélést, egyszerűen beírja egy fordítóba, vagy kikeresi egy kétnyelvű szótárból. Ebben az esetben megszűnik ez egynyelvű szótár varázsa, vagyis értelmetlenné válik a felhasználó számára. Tehát összefoglalva, olyan egynyelvű szótárt keresek (webes környezetben elérhető), mint a példánkban bemutatott Longman szótár, amik egyszerű, könnyen érthető kifejezésekkel írja körül a keresett szót. Remélem így már egyértelmű a kérdésem.
2022. febr. 18. 16:15
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

Elég rossz példa, mert ugyanaz benne van, a többet meg vagy figyelembe veszed, vagy nem. Azt ne is elemezzük, hogy a jóleső simogatni szőrös az mennyire jellemzője egy macseknek. :D

Azonban, nem tudom, mit magyarázol, oda van írva a négy legjáratosabb szótár elérhetősége azzal, hogy teszel néhány kísérletet, oszt azt választod, amelyik szimpatikus. Ezt az algoritmust írtad le utána te is, de ez már nem tud eredeti gondolat lenni. :D

Ami a "legkönnyebb" fogalmat illeti, már többször írtam a Gyakorin, hogy humort magyarázni, hogy az humor, az nagyon elkeserítő. :D

2022. febr. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szia! Találtál azóta?

[link]

Ezt használom jelenleg.

2022. jún. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!