Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Manapság mi számít káromkodásnak?

Manapság mi számít káromkodásnak?

Figyelt kérdés
Régen, ha jól tudom, csak isten "szükségtelen szájra vétele" számított káromkodásnak, de manapság ez sokat változott és sehol nem találtam konkrét választ a kérdésre.
2010. szept. 12. 01:57
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Hát minden csúnya szó.

Nemtudom felsorolni, mert itt tiltják. max ha kihagyok belőle betűket.


Én pl azért utálom a magyar filmeket, mert mindegyikben annyit káromkodnak, hogy elmegy az életkedvem is tőle :)


Habár tizenévesen nekem is minden második szavam a bmeg volt és elég csúnyán beszéltem, de sokszor rám szóltak, így eljutottam odáig, hogy már engem is zavar ha valaki nem tud elmondani egy mondatot, csúnya szavak nélkül.


Hogy mondjam, aki káromkodik, az számomra egy buta suttyó.

Nem tudok az olyan emberre felnézni.

2010. szept. 12. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen össze lehet foglalni: azok a szavak, amiket ha kimondtál kiskorodban, a szüleid (remélhetőleg) rád szóltak. Ez minden generációra érvényes. Hogy manapság melyek ezek a szavak, az más téma. Régen az is nagyon mocskos beszédnek számított, hogy "a francba", manapság ez már teljesen elfogadható (bár nem túl szép kifejezés), mivel a nyelv állandóan változik.

Káromkodni akkor szokás, ha idegesek vagyunk, vagy dühösek, viszont ma már a fiatalok jelentős része úgy beszél, hogy minden mondatban legalább egyszer szerepel a "g.ci" vagy a "b.szdmeg". Lehet, hogy előbb-utóbb ezek átalakulnak egyszerű töltelékszavakká, amikben semmi csúnya nincs, de biztos lesznek helyettük újabb trágár szavak, amiket nem illik kimondani.

2010. szept. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
a ba..eg már sajnos kötőszóvá vált nem pedig káromkodás..itt kezdődik a baj
2010. szept. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
De ez miért baj, utolsó? Változik a nyelv. Az "ebadta" például szintén nem számít már káromkodásnak, pedig eredetileg azt jelentette, hogy akire mondták, azt egy eb adta, vagyis ellette, tehát elég durva anyázásnak minősült. Ugyanaz, mint az angol "son of a bitch", amit kulturált ember ma sem vesz a szájára. Huncutnak sem igen nevezte úriember a másikat egy-kétszáz évvel ezelőtt. És ez csak két példa. Biztos van még ilyen. Lehet, hogy a b.meg a következő.
2010. szept. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Phoney ***** válasza:

Ma gyakorlatilag akkor káromkodás egy szó, ha a szlengben a jelentése összefüggésbe hozható bármelyik testnedvvel (:D), és gyakran használják indulat- vagy szitokszóként.


Ha már nem használják ilyen célra, akkor utána egyre kevesebben tartják "csúnyának". Általában maga a káromkodás ténye teszi káromkodássá a szót:) Ha pl. senki sem k**vázna le senkit, nem is számítana csúnya szónak.

2010. szept. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Végre hivatalosan káromkodhatok, hurrá!

Tehát szerintem káromkodás:

B@zd- meg azt a ratkes kuurv@ anyadot te rohadt kocsog kuuuuuuuu#uuurva :-)

:-))

Király :-)

2010. szept. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem konkrét káromkodásra voltam kíváncsi, leginkább a fogalma érdekel, de úgy néz ki ez leginkább a korral változik :)
2010. szept. 18. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Gyerekkoromban (80-as évek) még azért is ránk szóltak, ha valaki azt mondta: "hülye". Ma sokkal durvábbak vannak.

És manapság szerintem kevés a vallásos vonatkozású káromkodás.

2010. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden, amivel nem az éppen hatalmon lévők hátsó fertályát tisztogatod.
2010. szept. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a p*cs (*=ö) is káronkodás mert a gyakori kérdések nem engedi kiírni
2010. szept. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!