Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért a magyar a legnehezebb...

Miért a magyar a legnehezebb nyelv a világon?

Figyelt kérdés
2022. márc. 13. 08:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Nem a magyar a legnehezebb.
2022. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem a magyar a legnehezebb nyelv a világon.
2022. márc. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
Nem az a legnehezebb, csak a legnehezebbek között van. Szerintem azért, mert nagyon sok olyan nyelvtani szabály van, amit néha a magyarok se tudnak, illetve a kiejtés. Pl a gy és az ö hangot sokszor igen nehezen tanulják meg kiejteni.
2022. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
53%

De még ha a legnehezebb is lenne, akkor sem lenne értelme annak a kérdésnek, hogy miért.

A magyar egy tök átlagos nehézségű nyelv. Aki szerint a legnehezebb, az valószínűleg nem találkozott még igazán bonyolult nyelvvel.

Amúgy meg az eléggé viszonylagos, hogy mi számít nehéznek, hiszen van olyan magyar, aki könnyedén megtanul pl angolul, van aki meg vért szenvedve sem. Holott ugyanazt a nyelvet próbáljak mindketten elsajátítani.

Na, éppen ezért lehetetlen objektíven kimondani bármely nyelvről, hogy milyen nehéz vagy könnyű, így listába sem érdemes őket sorolni nehézség alapján, és emiatt nyilván listavezetőt sem lehet hirdetni.

2022. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Az ázsiaiak nehezebbek, ott még hangsúlytól meg szövegkörnyezettől függően is jelenthet teljesen mást egy-egy szó.
2022. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem az.
2022. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
21%
Nem értem, miért lett lepontozva a 3-as válasz. Ez az igazság. Nem a legnehezebb nyelv, de nehéz. Hallottam már jópár külföldit beszélni magyarul, és a kiejtésük pocsék volt. Köszönöm helyet koszzonom, meg sziasztok helyett szheaztok, és társaik.
2022. márc. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
7-es, én meg magyarokat hallottam olyan kiejtéssel beszélni angolul, hogy felállt a hátamon a szőr. Ebből még sehol nem következik az, hogy a magyar az egyik legnehezebb nyelv a világon. Jobban mondva, nem ebből következik.
2022. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
8 nyilván létezik olyan, de ha egy bizonyos betűt nem tudsz kiejteni, akkor az már nehéznek számít....
2022. márc. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
9: nem a betűket ejtjük ki, hanem a hangokat.
2022. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!