Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik nyelvben mit szerettek,...

Melyik nyelvben mit szerettek, amelyiket beszélitek és melyik nyelv miért tetszik, amelyiket nem beszélitek?

Figyelt kérdés

2022. márc. 23. 16:03
 1/4 anonim válasza:
90%
Angolul és németül beszélek, azok azért tetszenek, mert a legtöbb ember beszéli, viszont spanyolul és franciául még szeretnék megtanulni, a spanyolt a pörgössége miatt, a franciát pedig Párizs miatt.
2022. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Az angolt azért szeretem, mert nagyon sok helyen meg tudom értetni magam, nem kell azon parazni, hogy nem tudom az adott ország nyelvét. Ráadásul a legtöbb film, sorozat is elérhető angolul. A németet a szabályok miatt szeretem, logikus és átlátható. Először németet tanultam és tetszett az, hogy milyen gyorsan haladok benne. Aztán olaszul a dallamossága miatt kezdtem tanulni, azóta is ezt szeretem a legjobban benne. Most spanyolul szeretnék tanulni, nagyon szeretem Spanyolországot, sokszor jártam ott és tetszik a kultúra, az ott élő emberek, hagyományok stb.
2022. márc. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Angolul és németül beszélek, azok azért tetszenek, mert rengeteg infót így tudok csak megkapni, emellett ezeken élem az életemet.

Oroszul tanulok egy ideje, mert egyszerüen érdekes a kultúrájuk, régebben picit tanultam is, de most egy éve komolyabban foglalkozom vele.

A spanyol szintén tetszik, föleg a hangzása, meg itt is a kultúra is pozitív számomra.

2022. márc. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Csak angolul beszélek. Ami tetszik, hogy gyakorlatilag bárkivel fel tudom venni a kapcsolatot a világ bármelyik pontján, mert a legelterjedtebb lingua franca.


Számítógépes játékokban, társkeresőkben, korábban munkahelyen használtam.

2022. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!