Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A fehérrépának milyen szinoním...

A fehérrépának milyen szinonímái vannak?

Figyelt kérdés
Vagyis inkább népies megnevezésekre gondolom. Anyukám úgy nevezi, hogy 'zöldség". Mármint nyilván zöldség, de konkrétan így nevezi meg, nem azt mondja, hogy petrezselyemgyökér vagy fehérrépa, hanem zöldség. Viszont mástól még soha nem hallottam ezt, ezért kíváncsi vagyok, ez vajon valami népi elnevezés, vagy csak az anyukám családjában jött valakinek, vagy nem tudom.

2022. jún. 16. 00:35
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
zöldség nálunk is:)
2022. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

De látod,kérdező, te is úgy tetted fel a kérdést, hogy "A fehérrépának milyen szinonímái vannak?"

Pedig az nem fehérrépa,hanem petrezselyem. Ez a neve. Eleve nem is répa.


Nem cseszegetésből írom,nehogy félreértsd. Csak hogy mennyi ember hívja fehérrépának pl. Főleg a főváros környékén, ahol nem sok kert van. Legalábbis én Pest környékén hallom így,nem tudom, te hol laksz.

Ez tájszólás, nyelvjárás,ezzel is gazdagabb a nyelvünk.

Nekem pl zöldség marad, pedig én is tudom,hogy petrezselyem a neve. De még szerintem az életben nem hívtam így :).

2022. jún. 17. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem meglepett, hogy ilyen sokan hívják zöldségnek. Nálunk a gyökér részét fehérrépának, a levelét petrezselyemnek hívják.
2022. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 Tia Sara válasza:
100%
Itt Vajdaságban, ezt mi is úgy mondjuk, hogy zöldség, a petruska meg zöldségzöldje.
2022. jún. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Zöldség +1 :D
2022. jún. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Azta 😀

Kár, hogy 1 kivétellel senki nem írta oda, hogy hova valósi. :D Én szabolcs megyei vagyok.

2022. jún. 24. 23:31
 17/21 anonim ***** válasza:

Nem kerted 😀 De kb azok le is irtak, hogy kb merrefele laknak, akik nem zoldsegnek (is) hivjak, tehat ebbol azert nagyjabol latszik, hogy azt az 1-2 teruletet leszamitva (mint pl Vajdasag) kb mindenhol zoldsegnek hivjak az orszagban.

En amugy pest-megyei vagyok. :)

2022. jún. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
5,12-es vagyok szintén Szabolcs megyei :).
2022. jún. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
15-ös vagyok, Pest megye, Tápió-mente
2022. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
10es vagyok, Pest megye, Monor
2022. jún. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!