Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Van olyan külföldi ismerősöd,...

Van olyan külföldi ismerősöd, aki magyarul tanul? Hogy boldogul vele? Van valamilyen tanulságos, esetleg vicces sztorid ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2010. szept. 21. 17:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Én amerikai születésű svéd vagyok, öt éve élek Budapesten, kb. 7 éve kezdtem el magyarul tanulni. Mára szinte hibátlanul írok, a beszédemen csak kevesen veszik észre, hogy nem itt születtem.

Vicces sztorim van jó néhány.

Sokat szoktam vásárolni, de eleinte nem mindig jutottak az eszembe az ételek neve a piacon, volt, hogy mutogattam, volt hogy felhívtam a párom segítségért, volt, hogy csak káromkodtam mérgemben azon a nyelven, ami épp eszembe jutott.

Mikor az esküvőmet szerveztem annyi új szóval találkoztam, hogy többet forgattam az értelmező szótárat, mint bármi mást.

Tanulság nagyon sok van, azt írhatnám karácsonyig...

2010. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gratulálok, tényleg szépen elsajátítottad a nyelvet, jobban írsz, mint néhány magyar.

2010. szept. 21. 18:57
 3/24 anonim ***** válasza:
82%

Az en ferjem amerikai; nehezen megy neki a magyar tanulas, par szo meg kifejezes persze megragadt neki es ha Magyarorszagon elnenk, biztos, hogy ragadna ra, mert szavakat konnyen megtanult, mikor ott voltunk, de a nyelvtan nagyon nehez. Vicces sztori sok van. Pl. egyszer anyukam magyarul azt kerdezte tole a furdo elott, hogy neki is nagyon surgos-e bemenni a mosdoba. Erre a ferjem mondta, hogy igen-igen. Anyu meg ugy volt vele, hogy akkor OK, majd var. Csak hogy a ferjem megfurdott, megborotvalkozott, tollaszkodott tobb, mint 1 orat, mert azt hitte, hogy anyu csak annyit kerdezett, hogy jon-e majd reggelizni...csoda, hogy anyu kibirt tobb, mint 1 orat.


Masik eset az volt, hogy valaki megkerdezte tole, hogy milyen szavakat tud magyarul es eleg erdekes peldakat mondott. Azt hitte, hogy azokat hasznaljak a mindennapi beszedben (gyerek vicces beceneveit sorolta el, kicsit ciki volt).


A masik meg az, hogy a gyerek jatekaitol tanul, mert az mondja a szineket, formakat, szamokat es egyutt tanul a gyerekunkkel. :) Meg vicces, mikor felolvas meseket. Egesz jo ahhoz kepest, hogy felet nem erti. Amit megert, azt nagyon tisztan ejti.


Tanulsag az annyi, hogy Magyarorszagon vagy kifejezetten anyanyelvi kornyezetben (magyar koloniakban vagy a hataron tuli magyaroktol) lehet csak jol megtanulni magyarul. A magyar nyelvben az a jo, hogy a fo hangsuly mindig az elso szotagra esik, igy az intonaciot nagyon konnyu megtanulni es szinte akcentus nelkul meg lehet tanulni...volt sok kulfoldi tanar, francia es spanyol anyanyelvuek es oriasi kulonbseg volt egyeni szinten a nyelvtudasban.

2010. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
78%

A legjobb barátom amerikai. Magyarul tanítom az ő kérésére. Még kezdő szinten van, olyan jó 40-50 szavas szókincse van, de tartozna bele egész mondatok is.


Azt vettem észre, hogy könnyen megjegyzi, amit tanítok vele, és egyszerűbb szavaknál a kiejtése is jó.


Kicsit érdekesen ejt szavakat, nálunk ez szokott vicces lenni. pl. Cica szót Szikáá - nak sikerült ejtenie legelőször. A maci "mészii" volt.


Viszont az Igen az ment neki, csak kicsit hosszan ejti az i-t.


Ő mondatszerkesztéssel tud egyébként megnevetteni, egyszer megkérdezte, hogy


"Te nem akarsz nekem fogadás eternal hűség?"


Ja, feleségül kért :D De a Szeretlek az megy. :)


Hát voltak még vicces sztorik, amikor beszélgettünk, de most több nem jut eszembe.

2010. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Nekem meg annyi jutott eszembe, hogy a bili szot "ba'jla'j"-nak ejtette a ferjem, a cicat szisza'-nak. Valoban vannak erdekes dolgok. :D
2010. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
Es utca = utka
2010. szept. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
77%

utka nálunk is befigyelt. Meg Drakula volt Drekula. (Drakula mániás a drágám) Ja, és még egy érdekes:


a hagyma hogyma.De olyan jól kiejtette a gy-t hogy csak lestem, pedig hosszú gyakoroltatásra számítottam (ami aztán a gyufánál meg is lett mondjuk, ott nem tudom, mi volt a nehezebb)de hogy a hagyma miért lett hogyma...

2010. szept. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
76%
En is megfigyeltem, hogy a hagyma-szeru szavakban mindig o-nak ejti az a-t. Nem tudom, miert. Pedig nem logikus, csak lehet, hogy o epp azt hiszi, hogy magyarul az a logikus. A szaraz szot "s.aros"-nak ejti, de azt azota is mindig, nem tudom, hogy miert, de azt mondja, hogy nem hallja a kulonbseget a ket szo kozott. Szoval megkertem, hogy masok elott sose probalja azt mondani, hogy szaraz. :)
2010. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
18:28-as: kivancsi vagyok, hogy milyen nyelven tanitod, tanitjatok a gyereketeket, ha van/lesz, ha ilyen sok nyelv vesz korul. Te melyiket tartod anyanyelvednek? Mert a magyar is annak tunik. :)
2010. szept. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%

18:28 vagyok.

Én három nyelven beszélek (svéd, angol, magyar) a párom hét (magyar, angol, német, svéd, olasz, francia, spanyol).

Elsősorban magyarul, utána svédül. Angolul úgyis meg fognak tanulni, a többit meg akkor, ha érdekli őket.

2010. szept. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!