Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nyelvtanilag helyes-e egy...

Nyelvtanilag helyes-e egy mondaton belül a "pl. és "stb" használata?

Figyelt kérdés
Ilyen mondatokra gondolok: Nyáron sok gyümölcs érik, pl. cseresznye, eper, barack stb.

2022. júl. 31. 07:07
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Koltoztunk/irono vagy.

Legalabbis ezt irtad jo par eve magadrol itt.

2022. aug. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Koltoztunk - koltono, bocsanat!
2022. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Egy írónő, aki tud is írni, mármint helyesen? Igazán ritka kincs ez manapság. (Sajnos.)

Akkor a 7. hozzászólásomban tett vallomást ezennel visszavonom, a 9. válaszolónak pedig köszönöm szépen a tájékoztatást.

Azt azonban fenntartom, hogy lenyűgöz a tudásod, BringaManó. A szerénykedés esetedben felesleges.

2022. aug. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem mai irono. Igen, tudtak irni, meg az ujsagirok is. Kepzettek voltak, nem online otthonrol dolgozo beillesztes-masolast kuldtek be. Atolvastak anyagukat.
2022. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 BringaManó ***** válasza:

én is köszönöm a tájékoztatást! – bevallom, ez az író/költő dolog nekem teljesen új, szerintem valami félreértés történhetett... de amúgy jól hangzik, megfontolom. :-)


addig is jöjjön mindenki, nemtől függetlenül, szeressük egymást, és üljenek a fiúk ölébe a lányok.


(a szerénykedés csak álszerénység volt, nem kell bedőlni, valójában én is teljesen le vagyok nyűgözve magamtól. ;-)

2022. aug. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

...és még humora is van.

Mondd, a tiédhez hasonló személyiségű fivéred nincs esetleg, aki egyedülálló, és nem várja el a nőktől, hogy okosak (és/vagy szépek) legyenek?.......... :))

2022. aug. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 BringaManó ***** válasza:

dehogynem, több is van!... ...jaj, bocs, most olvastam el a második felét... hát, olyan nincs. :-(


de szerintem nincs veled semmi gond, nyugodtan próbálkozz a hozzám hasonlóan okosaknál és szépeknél, vannak direkte olyan társaságok, ahol jófej emberek ismerkednek, okosak szépekkel, szépek okosakkal vagy hasonlók hasonlókkal... stb. :-)


én meg majd szomorkodom a sarokban, hogy házasokkal már senki sem akar kikezdeni, brühühü... :-(((

2022. aug. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!