Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan alakulhatott ki a...

Hogyan alakulhatott ki a nálunk ez az Istennel kapcsolatos hihetetlenül trágár káromkodás?

Figyelt kérdés
Az Istennek a f...át. Az Isten b....szon meg. Elképesztőnek tartom és nem hiszem, hogy ez létezik más nyelven még a világon. Nem lehetne valamit tennie az egyházaknak, hogy ezt valahogyan tiltottá tegyék? Legalább valami pénzbírsággal, csak hogy az emberek ne merjék használni és lassan kikopna a nyelvünkből ez a szörnyűség.
2022. aug. 22. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Arra utal, hogy Isten ezt megtette Máriaval, és milyen jó dolog sült ki belőle.

Szóval ez inkább amolyan áldás, csak félre van értve.

2022. aug. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Quebeci franciakat nem hallottad, ugye.


Angol nyelvteruleteken, inkabb szexualis szavakkal, mint vallasuakkal karomkodnak. Europai emberek meg forditva.

Angolul, amiket fent emlitettel Nagyon sertoknek szamitanak.

Ezert is van enyhebb szavuk a mi karomkodasainkra.


God - gosh

Oh my god - oh my goodness

Jesus geez

Christ - Christopher

Holy shit - holy mackerel

2022. aug. 23. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Utolsó: a holy shit helyett inkább a holy crap-et szokták használni, mint enyhébb kifejezés. De igaz, a holy mackerel még enyhébb, sőt. És akkor még ott van a holy moly is.
2022. aug. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
#3, nem is irtam, hogy a holy shit az enyhe, annak az enyhebb kifejezeset adtam meg mint holy mackerel a sok kozul.
2022. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Az egyház csak kussoljon erősen, ne szóljon bele, hogy istenfaszázok.
2022. aug. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%
OMFG!
2022. aug. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#5,

Dôl belôled az I ntelligencia! 🙄

2022. aug. 26. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7: alapból nem szoktam káromkodni, sőt az említett kifejezést egyáltalán nem használom, de az egyháztól a hideg kiráz, amit pedig a kérdező írt, hogy ez az álszent, undorító, pénzéhes egyház büntesse a káromkodókat, rettentően felháborítónak tartom. Csak erre akartam utalni az #5-ös hozzászólásommal.
2022. aug. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#7, nem csak az egyhaznak bantja a fulet ezek a hanyingeretgerto karomkodasok, amikre semmi szukseg barmilyen nyelven, hanem a legtobb kispolgarokat is.

Hogy te hogy hoztad ide az egyhazat, mi koze hozza, csak te tudod.

2022. aug. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!