Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Az indiaiak miért beszélnek...

Az indiaiak miért beszélnek olyan iszonyat furán angolul?

Figyelt kérdés

Csomószor van, hogy egy youtube videó címe full angol, aztán egy indiai fószer beszél benne de teljesen érthetetlenül, egyes szavak rendes angol szavaknak tűnnek, de úgy az egész mondat ilyen wtf?!?! de még azt sem mondanám rá, hogy ez ekte indiai lenne amit beszél, mármint nem hangzik úgy, olyan mintha valami angol meg indiai katyvasz lenne. De rengeteg nézőszám szokott lenne egyes ilyen videók alatt, és senki sem panaszkodik arra, hogy érthetetlen, szóval velem van a gond, de mégis mi? Mi ez? Valami harmadik nyelv amit az indiaiak fejelsztettek ki?


Szóval én itt most nem arra gondolok, amikor egy indiai beszél rendesen angolul indiai akcentussal, azt megértem.



2022. szept. 17. 23:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Indiai angol dialektus. Érthető, csak meg kell szokni.
2022. szept. 18. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%
Hasonlo mint amikor a magyarok beszelnek angolul ...
2022. szept. 18. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Már amelyik. 97 körül voltam Londonban, és a metró egy szakaszán metrópótló buszok jártak, ilyen turbános atyafiak voltak a sofőrök és akik a népeket dirigálták. Azok bizony olyan echte BBC kiejtéssel kiáltották, hogy Camden Town!, hogy csak na.
2022. szept. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval én itt most nem arra gondolok, amikor egy indiai beszél rendesen angolul indiai akcentussal, azt megértem."


Igen, más amikor egy indiai angolul beszél és jól hallható, felismerhető az akcentusa. Egyébként ma már ha fölhívod az Austrian Airlines vagy KLM bemzetközi ügyfélszolgálatát simán belefuthatsz indiai call centeresbe. Először lehet kicsit furcsa, de többnyire jól érthetőek.

Ez az angol esetében feature, nem bug. Ezzel kell együttélni, fű-fa beszél angolul a saját akcentusával de az angolszász világ ezt elfogadja, akkor nekünk is el kell fogadni. Több fontos ok mellett ez is szerepet játszott abban, hogy az angol "lingua franca" lett, a francia meg nem. Az angolok elfogadták ha Péntek kerékbe törte a nyelvüket, a franciák kikérték maguknak.

Az viszont amit a topic nyitó kérdez, az más.

Ott a Youtube videókban egy olyan angol verziót használnak, amit egymás közt megszoktak, nem azt amit ügyfélszolgálatosként elvárnak tőlük. Ez tele van olyan szavakkal amit az amerikai de a brit angol sem úgy használ, sőt, a hindi vagy egyéb regionális nyelv szavait is belekeverik, ráadásul nagy sebességgel, akcentusra nem figyelve beszélnek. Sőt, az is lehet, hogy az angol szavak vannak bekeverve a hindi mondókájába!

Biztos meg lehet szokni idővel, de valószínű az is, hogy a videó készítője csak ezt az angolt ismeri és ha akarna sem tudna számunkra érthetőbben beszélni, mert nem érti, hogy mit nem lehet azon érteni ahogy ő angolul beszél, vagy eleve belső használatra, pár százmillió indiainak készült a videó.

2022. szept. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

4 fő dialektust szoktak megkülönböztetni amik az angolt keverik össze a saját nyelvjárásukkal, attól függően hogy India melyik részén beszélik: Tanglish(tamil+english)

Hinglish(hindu+english)

Kanglish(kannada+english)

Tenglish(telugu+english)

2022. szept. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Attol fugg, az az indiai Indiabol honnan szarmazik.
2022. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

csak random rákerestem valamire, hát én erről beszélek főleg:


https://www.youtube.com/watch?v=Q5StvAsxw5I


A cím full angol, angol szavak is kivehetőek, de úgy az egész szöveg wtf?! Aztán megint pár angol szó, esetleg egy teljes angol mondat, aztán megint sims nyelven nyomja...


De a kommentek meg mind angolok, nem is látok indiai vagy más kommentet (mondjuk annyira nem túrtam át), és senki se panaszkodik arra hogy xart sem ért belőle :D


Ez most valami indiai menő trend, hogy indiaiual beszélünk de rakunk bele pár angol szót is mert az olyan menő? :D

2022. szept. 18. 14:39
 8/23 anonim ***** válasza:
54%

Ez most valami indiai menő trend, hogy indiaiual beszélünk de rakunk bele pár angol szót is mert az olyan menő? :D


Olvasd el még egyszer amit írtam. 5-ös.

2022. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8 nem gondoltam hogy teljesen komolyan gondolod, mert azt is hallottam már hogy Hunglish (a magyar + angol) de az poén volt... :D


De akkor is... ennek mi értelme van? Ha egy magyar így beszélne hogy félig magyar félig angol engem tuti leverne a víz.

2022. szept. 18. 14:59
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A Hunglish kifejezést sem poénból találták ki.

Hogy mi értelme van az ilyen kevert nyelvnek az egy jó kérdés. Talán az a válasz, hogy minden nyelv folyamatosan változik és egyre több idegen kifejezést kell átveni ahhoz hogy minél pontosabban meg tudjuk fogalmazni azokat a gondolatokat amikre az adott nyelv nem képes. Vagy éppen túl bonyolult és az angollal lehet annyira lebutítani hogy bárki számára befogadhatóvá válik.

2022. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!