Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Melyik a kedvenc idegen...

Melyik a kedvenc idegen nyelved, és miért?

Figyelt kérdés
Nekem a spanyol, a hangzása és a latin-amerikai kultúra miatt. B2 szinten beszélem jelenleg.

2023. jan. 14. 20:57
A kérdező szavazást indított:
Angol
Spanyol
Francia
Német
Olasz
Orosz
Arab
Japán
Kínai
Más nyelv
43 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%
Angol, német
2023. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Angol: Leghasznosabb, világ minden táján használható, világnyelv, egyik kedvenc országomban hivatalos, utazás nyelve, zene nyelve, sok siker élmény ért benne, könnyen tanultam-tanulom, minden engem érdeklő téma elérhető


Spanyol/olasz: hangzása, van egy flowja, sok helyes srác beszéli. az országok gyönyörűek. van tenger, tengerpart, hegység, világváros, falvak .

2023. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszenek az északi nyelvek, főleg a svéd, a számi (lapp) és a finn.

De szeretem a spanyolt, az olaszt és a franciát is, meg az angolt és a hollandot is. A szan (busman) nyelv pedig nagyon különleges, azt is ide sorolnám, alap szép a hangzása, de a csettintő hangoktól még jobb az egész.


(Bocsi, sok lett, de hát annyi szép nyelv van)

2023. jan. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Az angol, mert azt értem a legjobban, így abban lelem leginkább örömömet.
2023. jan. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kedvenc, de mindenképpen különlegesnek tartom a tonális nyelveket és s az afrikai nyelveket is a zenei eszközei miatt.
2023. jan. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Ahogy a 4es válaszoló is utal rá, én is azt gondolom, hogy van vhol egy összefüggés is aközött, hogy mennyire értesz-beszélsz egy nyelvet, és mennyire látod meg a szépségét (a tartalmi, nem a hangzásbeli szépségét). Minél jobban érted a nyelvet, annál inkább észreveszed az egyedi, érdekes szófordulatokat, kifejezéseket, és annál inkább élvezed a nyelvet. Én legalábbis így vagyok vele. Főleg ha olyannal beszélgetek, akinek anyanyelve az adott nyelv, és különböző "őshonos" szókapcsolatokat és szófordulatokat használ a legtermészetesebb módon. Öröm hallani, felfedezni, megérteni.

Nem tudok "kedvenc" nyelvet választani, a románt gyerekkorom óta beszélem, az angolt iskola óta, most meg német környezetben dolgozom. Mindeniknek megvan a maga szépsége és egyedisége.

Ami talán számomra az angol nyelvben nagyon értékes, a többihez viszonyítva, hogy világnyelv lévén sokkal nagyobb szókinccsel rendelkezik, és emiatt sokkal árnyaltabb és pontosabb kifejezésre képes, mint más nyelvek.

2023. jan. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Úgy látom a szavazásban spanyol dominancia van eddig ;)
2023. jan. 14. 22:23
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A latin alapu nyelvek es a nemet.
2023. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy látom a szavazásban spanyol dominancia van eddig ;)"

Szerintem legtöbben a nyelvek hangzása alapján választanak kedvencet. Hanzásra nekem a francia. (Egyébként a 4. vagyok.)

2023. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A saját példámból kiindulva, szerintem nincs akkora összefüggés a megértés, és a nyelv szeretete között. Az anyanyelvem mellett az angolt és a németet beszélem/értem a legjobban, mégsem vagyok odáig egyikért sem. Nem mondom, hogy nem kedvelem őket, mert az is hazugság lenne, de ha kedvencet kell választani, akkor egyik se kerül fel a dobogóra.


A finn viszont szerelem volt első hallásra, még ha akkor nem is értettem belőle semmit. Komolyan azt gondoltam (és gondolom most is) hogy számomra eddig ez a világ legszebb idegen nyelve. Nagyon tetszik a különleges hangzása, a monotonitása és egyszerűen jól esik hallgatni. Mivel ennyire a szívembe zárta magát, egy ideje már tanulom is, de nem a "megértés" miatt szerettem meg.

2023. jan. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!