Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Finnországban beszélnek angolul?

Finnországban beszélnek angolul?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy a hivatalos nyelv a svéd és a finn, de angolt sehol sem írják hogy beszélnék.

2023. márc. 20. 19:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy beszélnek
2023. márc. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%

"de angolt sehol sem írják hogy beszélnék"

És ha nem írják? Szerinted van olyan hely a világon manapság, ebben a globalizálódott világban, ahova az angol még nem tette be a lábát?...

2023. márc. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
92%
Szinte mindenhol tökéletesen beszélnek angolul. Ez számukra annyira magától értetõdõ, hogy inkább azon vannak meglepve, nálunk Magyarországon meg nem.
2023. márc. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
96%
Az angol nem hivatalos nyelv Finnországban, de ettöl még mindenki beszéli, ez ott teljesen természetes dolog!
2023. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 UlfOrmson ***** válasza:
79%
Csak nekünk magyaroknak furcsa, ha valaki egynél több nyelvet beszél
2023. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
26%

Egyrészt nem beszél mindenki angolul Finnországban 🙄 ott is vannak aluliskolázott emberek.

Másrészt nem volt kommunizmus, mint Magyarországon, ami nagyon egybefügg azzal, hogy hol beszélnek kevésbé angolul.

Anyukám még oroszt tanult, de még én is németet, 30 vagyok szóval nem a szocializmusban voltam diák.

Az unokaöcsém korosztálya már angolul tanul, szóval egy időbe fog telni, mire behozzuk nyugat Európát.

2023. márc. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

"Anyukám még oroszt tanult, de még én is németet, 30 vagyok szóval nem a szocializmusban voltam diák. Az unokaöcsém korosztálya már angolul tanul ..."

Amikor te németet tanultál, már akkor is angolul tanult a saját korosztályod túlnyomó többsége, ugyanúgy, mint ma...

2023. márc. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

6-os: Nem tudom, mennyi idös anyukád, de én (65N), az általános iskolában oroszt tanultam, gimnáziumban meg az orosz mellett németet, az osztály másik fele meg angolt, lehetett választani, de legalább az egyik kötelezö volt.

Szóval egyáltalán nem igaz, hogy ezelött 40-50 évvel még nem volt lehetöség nemetül vagy angolul tanulni a normál oktatásban!

2023. márc. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
9%

Oké, az átlag ember nem gimibe járt, és az angol egyáltalán nem volt választható a szocializmusban. Eközben Finnországban már angolt tanultak, ennek meg lett a gyümölcse.

De sokkal magasabb szinten is tanítják a nyelvet.

Én aki németül tanultam még az alapokra se nagyon emlékszem, pedig csak az alapokat adják le érettségiig.

2023. márc. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt sok ember járt akkor is gimibe, másrészt választható volt az angol - 1975-ben érettségiztem, az meg böven a szocializmusban volt.
2023. márc. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!