Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A "Rokonnal, csak kotonnal!"...

A "Rokonnal, csak kotonnal!" csodálatos szólás, lefordítható-e máshogyan angol nyelvre, mint két "with" segítségével?

Figyelt kérdés
Semmi huncutság, csak puszta érdeklődés

2023. márc. 27. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Magyarul is két with-tel van, csal az nálunk -val. Úgyhogy nem.
2023. márc. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Miért is moderáltattad az eddigi válaszokat?

Mondjuk már leírtam a nyelvtanilag, értelmileg is helyes megoldást egy with használatával.

2023. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én aztán semmit sem csináltam az eddigi válaszokkal xd
2023. márc. 28. 08:38
 4/8 A kérdező kommentje:
És továbbra is kíváncsi vagyok lehet-e, hogy van e rá valamilyen sajátos kifejezésük esetleg.
2023. márc. 28. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Van, lehet, ott volt mielőtt "valaki" moderáltatta.
2023. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:(
2023. márc. 28. 10:57
 7/8 anonim ***** válasza:
19%

A "Rokonnal, csak kotonnal!" szólás magyarul azt jelenti, hogy csak a családoddal és a számodra fontos emberekkel töltsd az idődet, ne vessz el abban a sok információáradatban és társasági életben.


Angolra fordítva ezt a szólást lehet mondani például: "Family and close friends only!", ami azt jelenti, hogy csak a család és az igazi barátok.


Egy másik lehetőség a "Spend time only with relatives and cotton!" szóösszetétel használata, amely hasonlóan szórakoztató és poénos, ahogyan a magyar eredeti is. Azonban az utóbbi nem a legtermészetesebb szókapcsolat angolul, így valószínűbb, hogy az előző javaslatot használnák az angol beszélők.

2023. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%
7: a cotton kizárólag gyapotot jelent angolul, tehát teljesen értelmetlen a fordításod.
2023. márc. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!