Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Angol nyelvet felesleges...

Angol nyelvet felesleges tanulni ez esetben?

Figyelt kérdés

Nem látok semmi jövőt ebben az országban,szóval külföldre szeretnék költözni.Igaz,hogy csak gimibe járok,de úgy érzem muszáj lesz mennem.A probléma csak az,hogy sose lesz belőlem orvos,mérnök,stb.

Szóval csak EU-s országba tudnék menni dolgozni fizikai munkára(szobalány,összeszerelő munkás gyárban,stb.).Ha jól tudom a német nyelv az,amit a legtöbb EU-s országban beszélnek és kevés az az ország,ahol angol a hivatalos nyelv.Szerintetek érdemesebb lenne németet tanulnom?Kérlek,hogy hanyagoljuk az olyan szempontokat,hogy "az angol a világnyelv" vagy "turistaként könnyebb dolgot lesz,ha angolul beszélsz a német helyett".Engem csak az érdekel,hogy munka szempontjából melyikkel járnék jobban.Aki azt írja,hogy jobban járnék angollal az leírná,hogy melyik angol nyelvű országban lenne érdemes szerencsét próbálni?Vagy hanyagoljam az angolt és inkább németet tanuljak?



2023. márc. 28. 19:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"A külföldön élő/dolgozó magyarok sokkal többet adnak hozzá Magyarország gazdagságához, mint az átlag Magyarországon élő magyar."

Akik csak átmenetileg dolgoznak ott, azok talán igen, de van arról valami adat, hogy akik kimennek, azoknak hány százaléka meddig marad ott és hány százalékuk jön vissza mennyi idő után?

2023. márc. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
75%
Meg merem kockáztatni hogy többen maradnak kint mint akik hazaköltöznek.
2023. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
51%

"Meg merem kockáztatni hogy többen maradnak kint mint akik hazaköltöznek."

Igen, én is ebből indultam ki, amikor azt írtam, hogy nem ennek az oktatási rendszernek a dolga más országokat ellátni nyelveket beszélő emberekkel. Annyira nem állunk jól tanárokkal.

2023. márc. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Nem olyan jó élet ám az, mikor mások után pucolod a szart... Itt egy tipp. Tanulj németül profira, angolul alapszinten. Mikor megvan menj írországba dolgozni. Kaphatsz irodai állást is. 2-3 éve még hiány volt ott németül beszélőkből, nem hinném h azóta jobb a helyzet.
2023. márc. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Németországi egyetemistaként írok. Ahogy itt elnézem a külföldi diákokat, azt mondanám, hogy a legjobb az ha először jól megtanulsz németül és utána ha már kint vagy és a német megy, megtanulsz angolul. Mert abban igaza van másoknak, hogy az angol elvárt, viszont ahhoz, hogy be tudj illeszkedni még mindig a német fontosabb. Sokkal könnyebben építesz kapcsolatokat pl. ha tudsz németül, akkor is ha a legtöbb fiatal beszél angolul.
2023. ápr. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
15: teljesen más helyzet ha egyetemre mész ki tanulni, mintha dolgoznál. A diákélet a tanulásról és az ismerkedésről szól, persze hogy akkor fontosabb a helyi nyelv. Dolgozni kimenni más azért.
2023. ápr. 5. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
55%
15 vagyok, igen ez igaz, hogy az más, az elkerülte figyelmemet hogy fizikai munkát keresel. Viszont ahogy a szüleimet és ismerőseiket elnézem, a fizikai munka itt kifejezetten az ahol csak németül kell tudni, még azt is elég közép szinten, angolra abszolút semmi szükség. Persze attól függ, hogy milyen munka, de hegesztőnek vagy ápolónak semmi szükség angolra. Még kasszásként se, többször láttam már, hogy angolul kérdeztek valamit és a kasszás nem értette.
2023. ápr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
28%

17: Az hogy előfordul olyan aki nem tud, nem azt jelenti hogy nem is elvárás. Sokszor megszorulnak a munkaadók és ha nincs megfelelő munkaerő, akkor felveszik a kevésbé jót is. Na de erre pályázni?


Hegesztőnek lehet hogy annyira tényleg nem fontos, és talán van még egy pár melóhely aminél labdába lehet rúgni nélküle, de pl az általad említett ápolónál pont hogy követelmény! Bármelyik külföldivel előfordulhat hogy kórházba kerül (163 millió turista megy Németországba évente, és talán még egyszer ennyi munkaügyben!), és eléggé csökkenti a hatékonyságot ha valaki nem beszél ott angolul.

De sajnos mivel általános ápolóhiány van egész Európában, ezért természetesen fogsz találkozni követelményeket nem teljesítő ápolókkal is.


Én 15 éve dolgoztam Hamburgban két évig, és akkor még egyáltalán nem beszéltem németül. Gyakorlatilag mindenkivel tudtam angolul kommunikálni, kasszásokat beleértve. Néhány öregebb embernél volt csak probléma.


Ok, lehet hogy valahol falun más a helyzet, de cserébe jóval kevesebbet is lehet keresni vidéken.

2023. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!